fbpx

Kayışdağı Bilgisayar Servisi: En İyi Sistem Odası Kurulumu Bizde

bilgisayar teknik servis

Kayışdağı bilgisayar servisi KRY Bilgi Teknolojileri, anahtar teslimi sistem odanızı kuruyor. Ayrıca en kaliteli ve hesaplı donanım parçalarını bizlerden temin edebilirsiniz.

kayışdağı bilgisayar servisi

Sistem Odanızı Anahtar Teslim Kuruyoruz

Sistem odası: sıcaklık ve nemin daima kontrol altında tutulduğu ve elektrik kaynaklarının sabitlendiği özel odalardır. Sistem odalarında; yapısal kablolama, denetimli erişim, yangın söndürme sistemleri ve güvenlik kameraları bulunur.

Tüm bu sistemlerin bir bütün halinde ve eksiksiz olarak sistem odasında yer alması gerekir. Ayrıca odada yüksek miktarda ısı üretileceğinden dolayı, etkili bir soğutma sisteminin yer alması şarttır.

Sistem Odası Ölçüleri

Sistem odalarında iki tip kabinet kullanılır. 800×800 ve 800×1000 ölçülerinde olan kabinetlerin yanı sıra, sistem odası ölçüleri, oda içerisinde yer alacak başka cihazlara göre değişebilir. Bilgisayar yoğunluğu ve ihtiyaçlar doğrultusunda da sistem odası ölçüleri değişkenlik gösterir.

Oda içerisinde ayrıca yangın söndürme sistemi ve soğutma sistemi de yer almalıdır. Bu unsurlar da odanın ölçülerinin değişmesine neden olabilir.

Sistem Odası Kurulum Maliyeti

Odanın maliyeti sistemin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Sistemin büyüklüğü de kullanılacak bilgisayar ve kablo sayısına göre değişebilir. KRY Bilgi Teknolojileri firmasından sistem odası kurulum maliyeti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizlere internet sitemizdeki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sistem Odası Yönetmeliği

Tüm sistem odası kurulumlarını; “Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” kapsamında hazırlıyoruz. Ayrıca Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından hazırlanan “Bina içi elektronik haberleşme tesisatı teknik şartnamesine” uygun hareket ediyoruz.

Sistem odası yönetmeliği hakkında detaylı bilgileri https://www.btk.gov.tr/bina-ici-elektronik-haberlesme-tesisati linkten edinebilirsiniz.

Server Odası Soğutma Sistemleri

Server odası soğutma sistemleri, tüm elektronik cihazların güç tüketimi hesaplanarak meydana getirilir. Çünkü tüm elektronik cihazlar belirli bir miktar ısı yayar. Eğer bu ısı kontrol altına alınmazsa, yüksek ısıdan dolayı yangın tehlikesi ortaya çıkabilir. Bu yüzden soğutma sistemlerinin uygulanması son derece ciddi bir iştir.

Server sistemleri tasarlarken, soğutma sistemleri ile ilgili uzmanlardan yardım alıyoruz. Ayrıca en iyi işi çıkaran iklimlendirme firmaları ile koordineli olarak çalışıyoruz. Böylece server odalarınızın güvenliği en üst düzeyde sağlanmış oluyor.

Mutlaka Okumalısın !  Phishing Nedir? Bilgisayar Korsanlığı Tehlikesine Karşı Bilinçlenme Rehberi

En Kaliteli Donanımları Biz Satıyoruz

Kayışdağı bilgisayar servisi olarak en kaliteli ve hesaplı donanımları biz satıyoruz.

Donanım satışı olarak yıllar boyunca edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu belirliyoruz. Çünkü ihtiyacınız olmayan bir donanımı satın almanızı istemiyoruz. Dilerseniz uzun vadeli satış sözleşmesi yaparak, en hesaplı donanımları sürekli olarak bizlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca bizlerle sürekli çalışmayı tercih eden müşterilerimize özel indirim uyguluyoruz.

Donanım alımında bizleri tercih ettiğinizde ne gibi avantajlara sahip olacaksınız?

Öncelikle şeffaf ve güvenilir bir firmadan alışveriş yapmış olacaksınız.

Tam olarak neye ihtiyacınız olacağını tespit edebileceğiz. Böylece donanım ihtiyacı belirleme gibi bir işle uğraşmamış olacaksınız.

İhtiyacınız olan donanımı elimizde bulunduracağız. Böylelikle kur artışından kaynaklana fiyat artışlarından etkilenmeyeceksiniz.

Teknik uzmanlarımızdan her zaman destek alabileceksiniz.

Kayışdağı bilgisayar servisi KRY Bilgi Teknolojileri en iyi donanım desteğini sağlamaya devam ediyor.

İçerenköy bilgisayar servisi hizmetimiz içinde ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top