fbpx

Kartal Bilgisayar Servisi: Yazıcı Tamiri ve Veri Kurtarma Hizmetleri

kartal bilgisayar servisi

Kartal bilgisayar servisi hizmetlerimizden bazıları veri kurtarma ve yazıcı tamiridir. Diğer konularda olduğu gibi bu konularda sizlere her zaman en kaliteli  hizmeti vermeye devam ediyoruz.

kartal bilgisayar servisi

Verilerinizi nasıl kurtarıyoruz, bilmek ister misiniz? Hemen anlatmaya başlayalım.

Veri Kurtarma Çözümlerimiz

Müşterilerimize özel olarak uyguladığımız veri kurtarma yöntemlerimiz var. Tabi ki bu iş için gelişmiş yazılımlardan yararlanıyoruz. Ayrıca uzman ekiplerimizde her türlü veriyi kurtaracak potansiyele sahip.

Bilgisayar kullanan herkesin başına en az bir defa gelen disk arızasının birçok nedeni var. Özellikle yoğun olarak çalışan şirketlerde birçok bilgisayar olduğu için bu tür arızaların görülmesi daha sık olmaktadır. Tabi ki büyük firmaların bu konuda hassasiyetlerini hepimiz biliyoruz. Çünkü kritik öneme sahip bilgilerin bir anda kaybolması, firmalar için tam bir felaket olabilir.

Standart disklerde sorun “diske erişim sağlanamadı” uyarısıyla başlıyor. Eğer diskin içinden tıkırtı tarzı sesler geliyorsa, disk bozulmuş demektir. Peki ama bu sorunun nedeni ne? Eğer tıkırtı şeklinde ses geliyorsa sorun disk iğnesi ya da kafasındandır.

Bazı durumlarda ise disk üzerinde “bad sector” hatası alabilirsiniz. Ya da disk normalmiş gibi görünür ancak çalışır. Ama devre kartı bozulduğu için bir şey anlayamazsınız.

Ama bir şekilde tamamen bozulan ve artık kurtarılamayacak durumda olan diskler için de kesinlikle veri kurtarma gereklidir. Yani içindeki bilgilerin tamamen ya da en az kayıpla alınıp, başka bir diske aktarılmasından bahsediyoruz.

Yukarıda bahsettiğimiz veri kurtarma olayı HDD veri kurtarma kapsamında değerlendiriyoruz.

Bir de SSD Harddisk veri kurtarma olayı var. Biliyorsunuz artık özellikle laptoplarda SSD harddiskler kullanılıyor. Klasik depolama birimlerine nazaran daha hızlı çalışıyor.

Avantajlarının çok olmasına karşın bu disklerde arızalanabiliyor. Mesela dikkatsiz biçimlendirme yapılması ya da silme işlemi sonucunda çalışmayabiliyorlar. Virüs bulaşması durumunda da bu tür diskler işlevsiz hale gelebiliyor. Bazı durumlarda ise fiziksel hasardan dolayı disk tamamen kullanılmaz hale gelebiliyor.

Depolama birimlerinizin türü ya da markası ne olursa olsun, içindeki verileri kurtarıyoruz. Diskte meydana gelen hasara göre bir miktar veri kurtarılamayabiliyor.

Mutlaka Okumalısın !  Tüm Güncelleme İşlemleri Sancaktepe Bilgisayar Servisinden Sorulur

Yazıcı Tamir Servisi

Her marka ve tür yazıcı tamiri işlemini hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapıyoruz. Yazıcılarda en çok karşılaşan sorun, kartuş ya da merdanelerinde meydana gelir. Hazneden yanlış verilen kağıt sıkıştığı zaman, yazıcının bazı aksamlarını bozabilir. Ya da kartuş haznesinin fazla zorlanması sonucu yazıcı çalışmayabilir.

Elektrik kesintilerinden sonra ani ve yüksek gelen voltajdan dolayı da yazıcının kartı yanabilir.

Yazıcılarınıza fazla yüklendiğiniz zaman merdanelerin aşınmasına neden olabilirsiniz. Bazı durumlarda ise Fuser filmi adı verilen parçaların bozulmasına neden de olabilirsiniz.

Yazıcı tamirine öncelikle sorunu tespit ederek başlıyoruz. Sizlerden olası sorunlar hakkında bilgi alıyoruz. Mesela yazıcı nasıl bozuldu? Bozulduğu sırada ne yapıyordunuz gibi…

Sorun tespit edildikten sonra tamir atölyemizde uzman personelimiz tarafından tamir işlemine başlanıyor. Gerekli aletler ve yazılımlarla tamir işlemini kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Daha sonra yazıcıyı test ediyoruz. Test işlemi sonunda başarılı bir şekilde ve sağlam olarak yazıcınızı size teslim ediyoruz.

İstanbul’un en iyi yazıcı tamircisi KRY Bilişim her zaman yanınızda. İşinizi şansa bırakmayın. Sorunsuz ve hesaplı tamir işlemleri için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Kartal Bilgisayar Servisi

Kartal bilgisayar servisi ve aynı zamanda yazıcı tamircisi KRY Bilişimi arayarak, sorununuzu kısaca anlatın. Dilerseniz yerinizde, dilerseniz de tamir atölyemizde yazıcınızın markası ne olursa olsun tamir edelim ve sizlere teslim edelim.Kartal bilgisayar servisi olarak diğer işlerimizide detaylandırırsak bilgisayar teknik servis, bakım anlaşmaları, işletim sistemi kurulumları, server kurulum yapılandırma, ip santral kurulum ve yapılandırma, firewall güvenlik duvarı kurulum yapılandırma,web tasarım, arama motoru optimizasyonu, kamera sistemi kurulumları aklınıza gelecek tüm bilişim adına ihtiyaçlarınızda güvenilir çözüm ortağınız!

Maltepe bilgisayar servisi hizmetimiz içinde ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top