fbpx

Voip Numara Ve Analog Numara Arasındaki 5 Önemli Fark?

voip numara

İnternet Protokolü (VoIP) üzerinden Ses ile ilgili en büyük yanılgılardan biri, birçok kişinin bu telefon sisteminin yalnızca büyük işletmeler için ideal olduğuna inanmasıdır. VoIP, küçük işletme sahiplerinin yararlanabileceği birçok özelliğe sahiptir. VoIP, kullanıcıların normal veya analog telefon hattı yerine geniş bant internet bağlantısı kullanarak arama yapmasına ve almasına olanak tanır. Bu teknoloji, sesi dijital paketlere dönüştürür ve e-posta gibi diğer veri türlerine benzer şekilde internet üzerinden aktarır.Voip Numara Ve Analog Numara Arasındaki 5 Önemli Fark hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için makalemizi okumaya devam edin.

Voip Numara Ve Analog Numara Arasındaki 5 Önemli Fark?

Geleneksel bir analog telefon sistemiyle daha fazla deneyime sahip olsanız da, bir VoIP sistemi paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir, daha fazla voip numara esneklik sunabilir ve birçok temel özelliği size sağlayabilir. Bu yazıda, analog bir telefon sistemi ile ilgili dezavantajları, bir VoIP telefon sistemi kullanmanın avantajlarını ve işiniz için neden bir VoIP telefon sisteminin doğru seçim olduğunu açıklayacağız. Ardından, “Neden analog yerine VoIP’yi seçmeliyim?” Sorusuna kesin olarak cevap verebileceksiniz.

 Analog Telefon Sisteminin Dezavantajları

Analog telefon sistemleri bakır tel üzerine kurulur ve POTS (sade eski telefon hizmeti) üzerinde çalışır. Bu tür bir telefon sistemi onlarca yıldır kullanılmaktadır.

Analog telefonlar geniş çapta tanınsa da, teknoloji geliştikçe modern işletmeler için giderek daha az popüler hale geliyorlar.

Yeni başlayanlar için özellikleri son derece sınırlıdır. Bekletme, Sessize Alma ve Yeniden Çevirme geçmişte yeterli olmuş olabilir, ancak tüm dünyada binlerce müşterisi olan işletmeler için bu özellikler tek başına yeterli olmayacaktır.

Ayrıca analog sistemler fazla esneklik sunmaz. Örneğin, iş yerinizi taşımaya karar verirseniz, yeni ofisin bulunduğu lokasyonda mutlaka telekom bakır tel altyapısının bulunması zorunludur değilse hizmetinizi taşıyıp kullanamazsınız. Uzaktan çalışma açısından esneklik, analog bir sistemde de mevcut değildir. Bir kabloya% 100 bağlanmanız gerekir.

voip numara

Bir analog sistemin başlangıç ​​maliyetleri daha ucuz olsa da, analog numara uzun vadeli maliyetler akılda tutulması gereken bir faktördür. Analog bir sistemin konfigürasyonu, kurulumu, yükseltilmesi ve yönetimi oldukça fiyat etiketi ile gelebilir.

Mutlaka Okumalısın !  Tüm Güncelleme İşlemleri Sancaktepe Bilgisayar Servisinden Sorulur

Voip numaranın kullanım avantajları hakkında detaylı bilgi için kry.com.tr/voip-nedir-kullanmanin-avantajlari sayfamızı mutlaka ziyaret edin!

 VoIP Telefon Sisteminin Analog Numaralara Göre 5 Önemli Farkı

  1. Mükemmel Çağrı Kalitesi

VoIP teknolojisi, aradığınız kişinin veya aradığınız kişinin VoIP mi yoksa geleneksel sabit hat mı kullandığınızı söyleyemeyeceği bir şekilde gelişmiştir. Bugünün VoIP telefon hizmeti, arama kalitesi açısından geleneksel sabit hatları bile geride bıraktı.

  1. Çok İşlevli

VoIP, çağrı yapmak ve almaktan daha fazlasıdır. Modern VoIP sistemleri, anlık mesajlaşma, durum bilgisi, telekonferans, video konferans, sesli posta ve e-posta yoluyla faks alma gibi diğer iletişim hizmetlerini içerir.

VoIP’in video konferans gibi çoklu özellikleri, dünyanın neresinde olduklarına bakılmaksızın önemli konuları tartışmak için çalışanlarla iletişim halinde kalmanıza olanak tanır. Bu modern iletişim sistemi sayesinde, çalışanlarınızın ofiste fiziksel olarak bulunmaları gerekmez. Bunun yerine evden çalışabilir veya yurtdışından çalışabilirler.

VoIP ile sesli posta ve fakslar e-postanıza iletilebilir. Bu sistem aracılığıyla, mesajlarınızı tek bir yerde toplayacaksınız. Bu ayrıca iletileri arşivlemenize veya iletmenize de olanak tanır.

  1. Güvenli

Geleneksel analog telefon bağlantısına kıyasla VoIP çok daha güvenlidir. Bu modern telefon sistemi, standartlaştırılmış şifreleme protokollerine sahiptir, bu da aramalarınızı ve verilerinizi güvenli hale getirir – bu, normal bir telefon bağlantısında yapılamayan bir şeydir.

  1. Taşınabilirlik

İnternet erişiminiz olduğu sürece, VoIP sisteminizi her yerde kullanabilirsiniz. VoIP, akıllı telefonunuz da dahil olmak üzere birden fazla cihazdan arama yapmanızı ve almanızı sağlayarak, dünyanın neresinde olursanız olun müşterileriniz veya iş arkadaşlarınız tarafından size ulaşılabilmesini sağlar.

Ayrıca, müşterilerin başka bir numarayı aramasına gerek kalmadan aramaları iş arkadaşlarınıza aktarmanıza olanak tanır. Bu telefon sistemi aynı zamanda durumunuzu meslektaşlarınıza çağrı almaya uygun olup olmadığınızı bildirecek şekilde ayarlamanıza da olanak tanır.

  1. Otomatik Yardım

VoIP ile, basit sık sorulan soruların yanıtları, müşterilerin mesai saatleri dışında aramalarına hizmet edecek şekilde programlanabilir. Tatil açılış saatleri, normal açılış saatleri ve diğer önemli duyurular programlanabilir ve müşterilerinize günün her saatinde en iyi hizmeti sunar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top