Güvenlik Kamera Sistemlerigüvenlik kamerası kurulumu

Güvenlik kamerası kurulumu için profesyonel bir hizmet arayanlar artık KRY Bilgi Teknolojileri üzerinden taleplerini 7/24 iletebilmektedir.

KRY Bilgi Teknolojileri, güvenlik kamerası kurulumu konusunda en kapsamlı çözümleri sunmaya devam etmektedir. Güvenlik kamera sistemleri başta olmak üzere farklı özellik ve tiplere sahip olan kamera çeşitlerinde marka fark etmeksizin firmamızdan destek alabilirsiniz.

güvenlik kamerası kurulumu

Öncelikle iş yerleri başta olmak üzere yaşam alanlarında tam bir güvenlik için güvenlik kamera sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemleri kullananların bazı zamanlarda teknik destek alması önemlidir. Ayrıca garanti kapsamından çıkan güvenlik kameralarının yenilenmesi çok daha maliyetli olacağı için firmamızdan teknik çözümler talep edebilirsiniz.

Kamera Sistemleri Nasıl Seçilmeli?

Güvenlik kamerası sistemlerinin seçimi her zaman önemlidir. İlk olarak alanında profesyonel ekiplerden destek alınması gerektiği unutulmamalıdır. Çünkü uzmanlar uygulayacakları keşif sonucunda bir rapor hazırlayacak ve alana hangi kamera sisteminin kurulması gerektiğini aktaracaktır. Genelde kalabalık yerlerde tercih edilen bu sistemlerin artık yaşam alanlarında da kullanıldığı bilinmektedir. Site tarzı yapılanmalarda bahçe girişlerinde kullanılan bu sistemlerde daha önceleri analog kameralar tercih edilmiştir. Ancak günümüz teknolojilerine uygun olarak güvenlik kamerası kurulumu hizmeti alırken yeni kamera sistemleriyle ilgili bilgileri de KRY Bilgi Teknolojilerinden almanızda yarar var.

güvenlik kamerası sistemi nasıl seçilmeli

Kullanılan analog kamera sistemlerinin değişim sürecinde uygulamalar tamamen yenilenmektedir. AHD adı verilen yeni sistemi tedarik eden firmamız ayrıca en son teknolojik kayıt sistemleri kullanmaktadır. Kablolu sistemlerde ise herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan gerekli bakım ve onarım faaliyetlerine devam edilebilir.

Kamera sistemlerinin seçiminde alanların büyüklüğü de önemli bir kriterdir. Örnek olarak hastane, üniversite ya da alışveriş merkezleri bu konuda biraz daha seçici olabilir. Haliyle AHD kamera sistemlerinin bu alanlarda ekonomik olmayacağı bilinmelidir.

Güvenlik Kamerası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

KRY Bilgi Teknolojileri, güvenlik kamerası kurulumu sürecinde kapsamlı bir şekilde hizmet sunarken bu sistemlerin nasıl seçilmesi gerektiği hakkında da müşterilerini bilgilendirmektedir. Güvenlik ihlallerini engellemek için kullanılan bu sistemler ilk olarak ihtiyaçları karşılayacak şekilde planlanmalıdır. Bu yüzden seçim konusunda aşağıda başlıklar halinde paylaşacağımız kriterlere her zaman dikkat edilmelidir.

Kullanım Alanları: Kamera sistemlerinin kullanılacağı yer önceden belirlenmelidir. Dış veya iç ortamlarda kullanılan kameraların ayrıca ortam koşullarına göre kurulması gerekir.

Teknoloji: Herhangi bir kamera sistemi kurulurken sadece yapı tasarım çalışmaları yeterli değildir. Yani kablolama maliyetleri de minimum düzeye indirilmelidir. Bu konuda da firma olarak gerekli desteği ve çözümleri sunmaya devam ediyoruz.

Çözünürlük: Müşterilerin talep ettiği çözünürlük değerlerinin seçilmesi noktasında destek sunarken aynı zamanda analog ya da IP sistemler arasındaki farkı da en iyi şekilde aktarmayı sürdürüyoruz. Büyük alanlarda her zaman yüksek çözünürlüğü olan kameraların kullanılması gerektiği bilinmelidir. Ayrıca halka açık alanlarda da yüksek çözünürlüklü sistemlerin kullanılması gerektiğinden bu konuda firmamızdan destek almanız yeterli olacaktır.

Kamera Sistemlerinde Kayıt Sistemi Çözümleri

Güvenlik kamerası kurulumu sürecinde kayıt sisteminin seçimi de çok önemlidir. Öncelikle kayıt ve depolama birimlerinin araştırılması gerekir. Firma olarak kameraların hangi çözünürlükte olması ve kaç FPS olarak kullanılacağını sizlerle paylaşırken ihtiyaç duyulan hard disk kapasitesi konusunda da bilgi aktarıyor olacağız.

nvr dvr arasındaki farklar

Kayıt ve depolamadan sonra genişleme ve harici kayıt birimleri üniteleri de bilinmesi gereken bir diğer faktördür. Kayıt cihazındaki kapasitenin yetersiz olduğu zamanlarda genişleme üniteleri kullanarak daha kapsamlı bir hizmet alabilirsiniz. Firmamıza genelde kamera kayıt sistemlerine yerleştirilen hard disklerin arızalanması sonucunda talepler ulaşmaktadır. Bu durumda en son teknolojileri kullanarak en iyi performans ve yedekleme çözümlerini sunmaya devam ediyoruz.

Görüldüğü üzere kamera sistemi seçiminde yalnızca kurulum üzerine düşünmek, tek başına yeterli olmamaktadır. Firmamız güvenlik kamerası kurulumu ile beraber satış sonrasında da kaliteli ve profesyonel br şekilde hizmet vermeyi sürdürüyor. Ayrıca daima bilinçli bir yaklaşım sayesinde arıza yapma ihtimali olan kamera sistemlerinizin bakım ve onarımını da tamamlayarak sizlere teslim ediyoruz.

Kamera Sistemleri ile Profesyonel Güvenlik Çözümleri

Teknolojinin gelişimiyle beraber firmamız da daima en uygun ve kaliteli çözümler sunmaya devam etmektedir. Bu konuda kamera sistemleri hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Başta IP kameralar olmak üzere harekete duyarlı kablosuz kameralar, termal kameralar, uzun menzilli kameralar ve gece görüş kameraları günümüzde kullanım alanı yaygın olan sistemlerdir.

Termal Kameralar: Kızılötesi dalga boyu sayesinde sıcak modelleri algılayan termal kameralar, enerjiyi ölçmeye yarar. Algılayıcı ve lenslerden oluşan bu kameralar genelde boru hatları, petrol platformları, karakol ve karargahların korunması için tercih edilir.

Uzun Menzilli Kameralar: Geniş açılı alanlardaki güvenlik ihlallerini kontrol etmek için kullanılır. Anlık bildirim özelliğine sahip olan bu kameralar sis, nem, yağmur ve güneş ışığından etkilenmez.

Harekete Duyarlı Kablosuz Kameralar: Elektrik ya da internet bağlantısının olmadığı yerlerde ulaşımı zor alanları incelemek için kullanılır. Ayrıca yeterli ışık olmadığı zaman flaşlı ışık teknolojisiyle net bir görüntü almak için harekete duyarlı kablosuz kameralar tercih edilir.

kamera sistemlerinde profesyönel çözümler

IP Kamera Sistemleri: Günümüzde en çok kullanılan sistemlerdir. Görüntü kaydetme ve programlanabilme özelliğine sahip olan IP kameralar aynı zamanda hareket algılayabilmektedir. Network ya da internet bağlantısından yararlanılarak kullanılır. Özellikle de güvenlik kamerası kurulumu noktasında IP kamera sistemleriyle ilgili firmamıza gelen talepler kısa sürede karşılanmaktadır. Aynı zamanda cat6 ve cat7 kablo kullanımı yaparak bu sistemde yaşanabilecek tüm aksaklıklar da giderilmektedir.

NVR ve DVR Kamera Sistemleri

NVR kameralar network büyüklüklerine ve mesafelerine göre fiber kablo, cat7, cat6 ve cat5 ethernet kablolarıyla oluşturulan bir sistemdir. Bu kablolar sayesinde görüntü kalitesi etkilenmeden kablo uzunlukları artırılabilir. Haliyle firmamız bu konuda ağ anahtarları kullanarak daha esnek bir çözüm süreci yönetmektedir.

DVR sistemleri ise standart kameralar olarak adlandırılır. Kablolar ile bağlantı elde edilir. Fakat kablo uzunluğu, hangi güvenlik sistemini kullandığınızla ilgilidir. Genelde bu uzunluk 90 metreye kadardır. Firmamız her iki kamera sistemi için de ihtiyacınız olan tüm hizmetleri başarılı bir şekilde sunmaya devam etmektedir.

NVR ile DVR Arasındaki Farklar Nelerdir?

DVR kamera sistemleri, analog güvenlik kamerasıyla çalışır. Yani analog video sinyalini alan bu sistem daha sonra H.264 standardından yararlanarak sinyali sıkıştırır. Ardından sabit sürücü ya da HDD’ye kayıt sürecini başlatır.

NVR sistemde ise video akışları için ağ kablosu gerekir. Lan ağları ya da internet ağları sayesinde IP kameralar bu sistemlere bağlanabilir. Bu iki kamera türünde seçim yapmadan önce sadece fiyat analizi değil aynı zamanda kablo kalitesine de dikkat etmeniz gerekecektir. Analog güvenlik sistemi kullananlar yüksek çözünürlüklü analog kameralar kullanabilir. Günümüzdeki en iyi sistemlerde HD-TVI, HD-CVI ve HD-SDI gibi teknolojiler kullanıldığı için bu konuda da firmamızdan öneri desteği alabilirsiniz.

O halde her iki kamera türü arasındaki farklar şu şekilde sıralanabilir;

  • NVR cihaz harddisk kapasiteleri, DVR’ye göre yüksektir. Aynı zamanda genişletilebilir.
  • NVR, ağdaki herhangi bir alana yerleştirilebilir. DVR’de ise böyle bir durum söz konusu değildir.
  • NVR ağdan gelen görüntüleri depolar. DVR analog sistemden gelen görüntüleri depolar.

IP ve AHD Kamera Sistemleri

Güvenlik noktasında farklı kamera sistemleri kullanılmaktadır. Yukarıda sıralanan sistemlere ek olarak AHD yani analog kamera sistemlerinin yaygın olduğu bilinir. Ancak bu sistemler çoğu zaman arızalanabilmekte ve teknik hizmet talebi doğurabilmektedir. Tam da bu noktada firmamız uzman teknik personel desteği sayesinde gerekli çözümleri sunmayı sürdürmektedir.

ahd-ip-kamera-sistemleri

IP Kamera Sistemi: Ağ düzeneği üzerinden çalışan bu sistemler kayıt cihazları ve kameralardan oluşmaktadır. Kablolu ya da kablosuz olarak da tercih edilebilir. Tek başına çalışabilen bu kameraların mobil ya da bilgisayar ortamda görüntü vermesi de mümkündür. Talep eden müşterilerimiz için mobil uygulamaya ya da bilgisayara entegre ederek daha kaliteli çözümler sunmaya devam ediyoruz.

AHD Kamera Sistemi: Analog kamera türü olan AHD sistemlerinde HD görüntü alınabilir. Anten kabloları ile beraber videodaki sinyalleri HD olarak paylaşan AHD sistemler için de güvenlik kamerası kurulumu tarafımızca yapılmaktadır.

AHD sistemleri aslında her mekanda rahatça kullanılabilir. Ancak kamera seçiminde biraz dikkatli olmakta yarar var. Kontrollü bir sistem tercih edecek olanlar ayrıca IP kamera sistemlerini tercih edebilir. Okullarda, evlerde ve mağazalarda kullanılan IP kamera sistemleri aynı zamanda mobil uygulamalar üzerinden kontrol edilmektedir.

O halde kurumlarda ya da yaşam alanlarında güvenlik kamerası kurulumu konusunda destek almak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Günün herhangi bir saatinde ulaşabileceğiniz KRY Bilgi Teknolojilerine [email protected] adresinden de talep gönderebilirsiniz. Ya da alternatif olarak iletişim numaramızdan bizi arayabilirsiniz. İstanbul bölgesindeki trafik yoğunluğuna bağlı olarak kısa sürede işletme ya da yaşam alanınıza ulaşan teknik personellerimiz kurulum işleminden önce gerekli hazırlıkları yapmakta ve sizlerle bilgi paylaşmaktadır. Ardından profesyonel ve güler yüzlü hizmet sunarak %100 müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Teknolojiyi yakından takip ederken daima yenilikçi bir bakış açısıyla bilişim teknolojisine yön veren firmamız 7/24 çalışma prensibine göre hareket etmektedir. Bu yüzden İstanbul’un her bölgesinden hizmet talebinde bulunmak için iletişime geçebilirsiniz.