fbpx

Ağ Güvenliğinizi Kimse Geçemeyecek: Firewall Çözümleri

ağ güvenliğinizi kimse geçemeyecek : firewall çözümleri

Bilgisayarlarınızın ve ağ yapınızın güvenliği adına her türlü önlemi aldık. Etkili firewall çözümleri ile artık hiçbir saldırı sizi etkilemeyecek.

Ayrıca şirket içi network ağınızda da daha önce duymadığınız sistemleri kullanıyor ve sistem üzerinde tam denetim kurmanızı sağlıyoruz.

Firewall Kavramı Hakkında

Firewall ya da bilinen ismiyle güvenlik duvarı, işletmenizdeki bilgisayar ağlarındaki gelen ve giden trafiğini kontrol eden yazılımdır. Ayrıca belirli protokoller çerçevesinde trafiği belirlenen adreslere yönlendirir. Yani kontrollü bir şekilde veri almanızı ve vermenizi sağlar.

firewall nedir

Peki bu sistem tam olarak ne işe yarıyor?

Güvenlik Duvarı Çalışma Prensipleri

Güvenlik duvarı çalışma sistemi oldukça basittir. Sistemi kontrol eden bir bilgisayar yani ağ yöneticisi vardır. Ağ yöneticisi sistemi kuran firma tarafından müşteri isteği doğrultusunda belirlenir ve tanımlanır. Yani şirketinizdeki bilgisayarlardan herhangi birisidir.

Güvenlik duvarı yazılımına, belirli kurallar tanımlanır. Mesela internetten şu veriler sisteme girsin ya da girmesin diye. Ya da şirket arasındaki bilgisayarlar arasında şu işlemler yapılsın ya da yapılmasın.

Eğer yazılıma tanımlamadığınız herhangi bir veri girişi varsa, sistem tarafından engellenir. Ya da çalışanlarınızdan birisi yazılımın listesinde olmayan bir program yüklemeye çalıştığında, sistem engelleyecektir.

Güvenlik Duvarına İhtiyacınız Var

Düşünün ki işletmenizde yüzlerce kişi çalışıyor. Her birisi kafasına göre program yüklemeye çalışsa ya da internet üzerinden bilinmeyen sitelerden veri indirse, sistem kısa bir süre sonra çalışamaz hale gelir.

güvenlik duvarına ihtiyacınız var

Yani birçok çalışan bilmeden sisteme virüs girmesine neden olabilir.

Bu yüzden güvenlik duvarına kesinlikle ihtiyacınız olacak.

Web Sayfalarını Filtreliyoruz

Firewall sisteminin güzelliklerinden birisi de web filtreleme özelliğidir. Günümüzde artık o kadar çok internet sitesi var ki, bu sitelerden birçoğu güvenilmez. Yani virüs ya da kötü amaçlı yazılım barındırıyor.

firewall web filtreleme

Web filtreleme özelliği sayesinde ise yalnızca sizin tanımlayacağınız sitelere giriş yapılabilecek. Yani güvenli ve ihtiyacınız olan sitelere giriş yapacaksınız. Çalışanlarınız sistemin listesinde olmayan herhangi bir web sitesine giriş yapamayacak. Böylelikle sistem bilgisayarlarınızı ve ağınızı korumuş olacak.

Saldırıları Tespit Ediyoruz ve Önlüyoruz

Özellikle birçok işletme internet üzerinden saldırılara maruz kalır. Özellikle büyük şirketlere DDOS adı verilen saldırılar gerçekleştirilir. DDOS saldırısı, bilgisayar korsanlarının belirledikleri internet sitelerine art arda veri göndermesi ile yapılır. Sunucu aşırı yüklenerek sistemin çökmesi sağlanır.

Mutlaka Okumalısın !  Bilgisayarınızı Yenileyin: Profesyonel Laptop Tamiri ve Yerinde Bilgisayar Servisi Farkıyla! Bilgisayar Tamiri Fiyat Teklifi Al!

DDOS saldırısı da dahil olmak üzere, internet üzerinden gelebilecek tüm saldırılara karşı sizleri koruyoruz. Kullandığımız etkili yazılımlar ve sistemler sayesinde tüm saldırılardan korunacaksınız ve sisteminiz güvende kalacak.

En Etkili Antivirüs Sistemlerini Kullanıyoruz

Firewall çözümleri arasında en etkilisi antivirüs sistemleridir. Bu sistemler başta URL filtreleme olmak üzere internet filtreleme ve diğer filtreleme işlemlerini yerine getirir.

Ayrıca sisteme sızabilecek kötü amaçlı yazılımları tespit eder ve yok eder. Dünyadaki en etkili antivirüs yazılımlarını kullanmanızı sağlıyoruz. Web filtreleme çözümleri kapsamında diğer virüs programları tarafından tanımlanamayan kötü amaçlı yazılımların sisteminize girmesini engelliyoruz.

Zaten en iyi antivirüs programı, daha önce diğer virüs programları tarafından tanımlanamayan yazılımları da tanımlayabilen ve yok edebilendir.

firewall antivirüs çözümleri

Siber saldırılar çoğunlukla yeni yaratılan virüslerle yapılır. Çoğu saldırı hep Windows işletim sistemine yöneliktir. Yani kötü amaçlı yazılımların birçoğu Windows’da çalışacak şekilde oluşturulur. Dolayısıyla birçok antivirüs programı bu yazılımları tanıyamaz ve etkisiz hale getiremez.

Ancak siber saldırı için kullanılan bu tür yazılımların sisteme girişi engellenerek korunma sağlanabilir. Yani bilmediğiniz bilgiyi sisteme sokmazsınız. Yani güvenli olup olmaması önemli değildir. Sisteminize girmesin yeter.

Anti Spam ile İstenmeyen E-Postalara Son

Spam aslında istenmeyen veri ya da bilgi demektir. Günümüzde bireysel e-posta kullanıcıları da dahil olmak üzere birçok kişi bu durumdan şikayetçidir. Bireysel kullanıcılar herhangi bir web sitesinden alışveriş yaptıklarında doğrudan e-posta kutularına istemedikleri veri girişine de onay vermiş olurlar.

Şirketlerde ise durum farklıdır. İş yaptıkları müşterilerine mecburen e-posta adreslerini verirler. Müşterileri herhangi bir web sitesine girdiklerinde ya da kayıt olduklarında, otomatik olarak şirketin de e-posta adresinin görünür olmasını sağlar. Zaten aslında böyle olmasına da gerek yoktur. Şirketin web sitesine giren herkes, e-posta adresini açıkça görür.

firewall antispam çözümleri

İşte sorun da tam olarak burada başlar. Şirketlerin e-posta kutularında birçok istenmeyen e-posta belirir. O kadar fazladır ki temizlemek bile epey zaman alır.

Ancak telaş yapmayın! KRY Bilgi Teknolojileri Antispam hizmeti sayesinde zamanınızı alan ve canınızı sıkan e-postaları artık görmeyeceksiniz.

Bu hizmet sizlerde sunduğumuz Antivirüs sistemleri kapsamında değerlendirilebilir. Yani e-posta kutunuzu size vereceğimiz antivirüs sistemi kontrol eder.

Böylece istemediğiniz hiçbir ileti ile karşılaşmazsınız. Program bu tür iletileri otomatik olarak algılar ve sisteme girişini engeller. Ya da hangi e-postaları almak istediğinizi sizde tanımlayabilirsiniz. Böylece yalnızca istediğiniz mailler gelen kutusuna gelir.

Daha Önce Karşılaşmadığınız İçerik Filtreleme Sistemleri

İçerik her türlü; resim, video ve metinsel öğeleri ifade eder. Yani aslında sisteminizde zaten içerik vardır. Ancak işinize yarayanlar ve güvenli olanlar! Genelde işletmede çalışanlar tarafından video izleme ya da beğenilen resimleri bilgisayara indirme gibi faaliyetlerde bulunulabilir. Tabi ki bunun görünürde hiçbir zararı yok.

Mutlaka Okumalısın !  Lisanlama ve Lisans Takibi

Ancak virüslerin birçoğu bu içerikler arasında gelir. Bu yüzden dikkat etmek gerekir.

Sizler için hazırladığımız içerik filtreleme sistemi sayesinde, şirket bilgisayarına giren ve çıkan içerikleri kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Sistem düzenli olarak kendisini güncellediği için dünya genelinde tehlike arz eden her türlü virüsü engelleyecektir. Hangi içerik içinde gizlenirse gizlensin…

Anlık Mesajlaşmaları Denetliyoruz

Ağ sisteminde kullanılan yazılımlar ile şirketinizde çalışanların anlık mesajlaşmalarını kontrol edebilirsiniz. Anlık mesajlaşma denetimine neden ihtiyaç duyarsınız?

Çünkü şirketinizde yüzlerce çalışan vardır. İşle ilgili yapılan mesajlaşmalarda herhangi bir hata varsa, hemen müdahale etmeniz gerekebilir.

İki Ya da Daha Fazla Bilgisayar Arasındaki Bağlantıları Denetliyoruz

İnternet üzerinden olmasa da, USB ya da taşınabilir depolama birimleri ile işletmedeki bilgisayarlara virüs bulaşma olasılığı vardır. Bu gibi olasılıkları yukarıda anlattığımız sistemler ile engelliyoruz.

Ayrıca iki ya da daha fazla bilgisayar arasındaki bağlantıları da denetliyoruz. Böylece aynı ağ üzerinde bulunan bilgisayarlardan bulaşma olasılığı olan zararlı yazılımların sisteme zarar vermesini engelliyoruz.

En Etkili VPN Çözümleri

VPN: Virtual Private Network kelimelerinin kısaltmasıdır. Yani sanal özel ağlar anlamına gelir. Özellikle işletmelerin şubeleri arasındaki bağlantının şifrelenmesinde kullanılır.

Bu sistem sayesinde şubeler arasındaki veri iletimi de yüksek oranda korunmuş olur.

firewall vpn

Sizler için özel olarak hazırladığımız VPN çözümleri ile veri güvenliğinizi sağlayabileceksiniz. İki ya da daha fazla şube arasında özel bir bağlantı koridoru oluşturuyoruz. Son derece güvenli olan bu koridorun en büyük özelliği IP adreslerini gizlemesidir.

İnternet üzerinden herhangi bir ağa bağlanırken kimliğiniz görünmeyecek ve güvenli bir bağlantı elde edebileceksiniz.

Şubeler Arası Güvenli Bağlantı Sağlıyoruz

Uzak şube çözümleri ile şirketinize bağlı olan ama bağımsız olarak çalışan şubelerinizle güvenli bir bağlantı sağlayabileceksiniz.

Şirket merkezine kurduğumuz ağ sistemine şubeleri de ekliyoruz. Yani şubelerinde merkez ağına bağlantı yapabilmesini sağlıyoruz. Böylece aynı ağ üzerinden güvenli ve hızlı bağlantı sahibi oluyorsunuz.

Tüm şubeleriniz merkezinizde bulunan server bilgisayar üzerinden işlem yapabiliyor.

Bant Genişliğini Ayarlıyoruz

Bant genişliği denilince aynı ağ ya da internet üzerinden daha fazla verinin girişi anlaşılır.

Kurumsal yapıdaki büyük şirketlerde çok fazla miktarda verinin hızlı bir şekilde gönderilmesi ve alınması gerekir.

Biz de tam olarak bunu sağlıyoruz. Yani yüksek miktardaki verileri hızlı bir şekilde alabilmenizi ve gönderebilmenizi sağlıyoruz.

Bunu nasıl mı sağlıyoruz?

Tabi ki bant genişliği yüksek sistemler kurarak. Bu konuda detaylı bilgileri, “Fiber Optik Kablo Sonlandırma” adlı makalemizden alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top