fbpx

Toner Dolumu Hizmeti

toner dolumu hizmeti

Verilerimizi saklamak için sıklıkla başvurduğumuz bir yöntem var: Onları yazıya geçirmek. Yüzyıllar boyu verileri yazıya geçirmek için kalem ve kâğıt gibi basit materyaller kullanılmıştır. Ama artık teknoloji çağındayız ve bu çağ bize yazmak için yeni alternatifler sunmakta.Yazıcılar, teknoloji çağında verilerin yazıya geçirilmesini kolaylaştıran oldukça kullanışlı cihazlar. Birçok ihtiyacımızı karşılayan yazıcılarımızın da bazı ihtiyaçları var.

Yazıcıların ihtiyaçlarından en önemlisi de tonerler. Bir kalem için mürekkep ne ise yazıcı için de toner odur. Bakalım yazıcıların en önemli ekipmanı olan toner nedir? Ayrıca bu içerikte sizler için “Toner dolumu yapılır mı?”, “Toner dolumu nasıl yapılır?” gibi sorulara cevap vereceğiz. Sizlere hizmetimizin ayrıntılarından bahsedeceğiz.

toner dolumu nedir

Toner Nedir?

Yazıcının, veriyi kağıt üzerine geçirmesini sağlayan toza toner demekteyiz. Yazıcıların piyasaya sürüldüğü ilk zamanlarda karbon tozu toner olarak kullanılıyordu. Elbette gelişen teknolojiye tonerler de uyum sağladılar. Artık tonerler yalnızca karbondan ibaret değil. Yazıcının çalışma prensibine göre tonerler de içerik değiştirmekte.

Bir baskı malzemesi olan toner, yazıcı ekipmanları tarafından ısıtılarak kağıda geçiriliyor. Böylelikle toner aracılığıyla veriler, kağıda sabitlenmiş oluyor. Verileri yazıya geçirmede kullanılan bir diğer yazıcı aracı da kartuşlar. Kartuşlar, toner gibi tozdan oluşmuyor. Kartuşların çalışma prensibi likit haldeki mürekkebi püskürtme aracılığıyla kağıda geçirmek oluyor.

Bir yazıcıya sahip olduğunuzda, yazıcı toneriniz kısıtlı sayıda baskı verme ömrü vardır. Bu sayı tonerinizin, yazıcı ekipmanınız kalitesine veya baskı cinsinize göre değişecektir. Ancak hiç kimse böyle kısıtlı miktarda baskı için yazıcı edinmek istemez. Kimi zaman yüklü paralar ödediğimiz teknolojik cihazlarımızı uzun yıllar kullanmak istemekten daha doğal ne olabilir? Onca masraf yaptığımız teknolojik ürünleri uzun süreli kullanmak hepimizin hakkı.

toner dolumu nasıl yapılır

Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Peki kısıtlı baskı imkanı sunan yazıcı tonerlerinin ömrünü uzatmanın bir yolu var mı? Şanslıyız ki bu soruya evet cevabını verebiliyoruz. İçindeki baskı malzemesinin bitmesiyle yazıcılar çöp haline gelmiyor neyse ki!

Onları kullanmaya devam etmenin iki yolu var:

 • Toner Yenilemek
 • Toner Dolumu Yapmak

İlk seçeneği tercih edip tonerinizi orijinal biçimde yenilemeniz mümkün. Bunun için tonerin değerini ödeyip satın almanız yeterli olacaktır. Ancak orijinal tonerlerin neredeyse yazıcı fiyatına denk geliyor olması bizleri ikinci seçeneğe yöneltmektedir. Özellikle baskı maliyetinizi azaltmak niyetindeyseniz dolum işlemi tam size göre bir seçenek! Hele ki bu hizmeti işini bilenlere bırakırsanız! Orijinal toner kalitesinde ve orijinal tonerden daha uygun fiyata toner dolumu yapmak mümkün. Eğer siz de bu niyetteyseniz doğru adrese geldiniz.

toner dolumu işlemi

Toner Dolumu İşlemi

KRY Bilgi Teknolojileri olarak kaliteyi uygun fiyata sunma prensibine sahibiz. Bu prensiple, yazıcı sahiplerini orijinal toner kalitesinde toner dolumuyla tanıştırıyoruz! Üstelik orijinal tonerden çok daha uygun fiyata! Firmamızı toner dolumu hususunda öncü hale getiren şey aslında birkaç basit ilke!

 • Kullandığımız malzemenin birinci sınıf olması
 • Birinci sınıf malzemenin profesyonel ellerle cihazla buluşması
 • İş ahlakına sıkı sıkıya bağlı ekip

Bu ilkeler ışığında yazıcınıza tam uyum sağlayacak kaliteli malzemeyle birçok farklı yazıcı markası için dolum işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Tonerin Bittiğini Nasıl Anlarım?

Eğer yazıcınız çipli bir yazıcı ise toneriniz bitmek üzereyken size uyarı verecektir. Çipli olmayan yazıcılarda da tonerin bittiğini fark ettiren şey baskının makineden eksik ya da silik çıkması durumudur.

Toneriniz bittiyse baskı işleriniz aksayacak diye sakın endişe etmeyin! Firmamız bu gibi durumlarda sizler endişe etmeyin diye hizmetinizde. Tonerinizi en hızlı ve kaliteli biçimde doldurmanın yolu: KRY Bilgi Teknolojileri!

Mutlaka Okumalısın !  Yazıcı Tamiri Hizmeti

Toner Dolumu Yapılan Lazer Yazıcılar

Bu konuda sıkça kullanılan bazı yazıc modellerini sizler için sıraladık yazıcı tercihi yaparken bu ve mudaili yazıcılara yönelmeniz fayda maliyet açısından sizi rahatlatacaktır

Bu cihazlardan bazıları hangileri;

 • Canon i-Sensys MF237W
 • Canon İ-Sensys LBP Serisi
 • Canon İ-Sensys MF-211
 • Canon İ-Sensys MF-216
 • Canon İ-Sensys MF-217w
 • Canon İ-Sensys MF-227
 • Canon İ-Sensys MF-229dw
 • Canon İ-Sensys MF-232w
 • Canon İ-Sensys MF-247
 • Canon İ-Sensys MF-249dw
 • Canon İ-Sensys MF6140dn
 • Canon İ-Sensys MF5940dn
 • HP LaserJet Pro P1102
 • HP LaserJet Pro 1010 – 1020
 • HP LaserJet Pro M102a
 • HP LaserJet Pro MFP M127fn
 • Hp Laserjet 107A
 • Samsung Spp 2040
 • Oki MB451 dn
 • Xerox Phaser 3020
 • Xerox WorkCentre 3025NI

 

Toner Dolumu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toner dolumu bir dolma kaleme mürekkep doldurmak gibi basit bir işlem değildir. Hatalı ve özensiz yapılan bir dolum işlemi yazıcının arızalanmasına ve hatta kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Dolum işleminin cihaza zarar verecek şekilde gerçekleşmesinin bazı sebepleri vardır. Bu sebeplere beraber bakalım.

toner kalitesiz malzeme kullanımı

1. Kalitesiz Malzeme Kullanımı

Dolum yapılırken maliyeti düşürmek adına bazen oldukça kalitesiz ürünler tercih edilmekte. Ancak bu durum tüketiciyi, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan ediyor. Maliyeti düşürmek isterken ne heveslerle aldığınız yazıcılarınızı kullanılmaz hale getirmeyin!

toner temizliğinin eksik yapılması

2. Toner Temizliğinin Yapılmaması veya Toner Temizliğinin Eksik – Hatalı Yapılması

İşte toner dolumu yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus. Temizliğin doğru yapılması da kullanılan malzemenin kalitesi kadar önemlidir. Eğer dolum yapmadan evvel artıklar doğru biçimde temizlenmezse baskı hataları meydana gelir. Daha da önemlisi yanlış yapılmış veya hiç yapılmamış temizlik, artıklar sebebiyle cihaza zarar vermektedir. Toner dolumu yapmadan evvel doğru temizlik yapabilmenin yolu cihazı tanımaktan geçer. KRY Bilgi Teknolojilerinin profesyonel ekibi farklı markalardaki baskı cihazlarınızı tanıdığı için doğru temizliği yapacaktır. Böylelikle cihazınız ilk günkü haliyle çalışmasına devam edecektir.

toner ekipmanlarının değişimi

3. Gerektiği Taktirde Toner Ekipmanının Parçalarının Değiştirilmesi

Genellikle yazıcınızın toneri bittiği için toner dolumuna başvurursunuz. Toner dolumu için profesyonel bir firmayla çalışmanız durumunda yazıcınızın neye ihtiyacı olduğunu da öğrenmiş olursunuz. Hassas bir cerrahın hastalarına yaklaşması gibi KRY Bilgi Teknolojilerinin uzman ekibi de yazıcınızla ilgilenecektir. Bu durumda toner dolumu sırasında yazıcınızın değişmesi gereken toner ekipmanı da yenilenecektir. Üstelik tüm bunlar için ekstra masraf etmenize de gerek kalmayacaktır.

muadil toner nedir

Muadil Toner Nedir?

Yazıcı ve fotokopi gibi baskı cihazlarının, veriyi kağıda geçirirken toner kullandığını öğrenmiş olduk. Bu toner satın aldığınız baskı cihazının içinde belli bir kullanım sınırıyla hazır bulunmaktadır. Bir süre kullandıktan sonra baskı cihazınızda bulunan tonerin bittiğini gözlemlersiniz. Bundan sonra baskıya devam edebilmek için toneri doldurmak gerekecektir. Toneri orijinal ürünle doldurmanın maliyeti, kimi zaman yazıcınızı satın aldığınız fiyata denk gelmektedir. Kulağa pek iç açıcı gelmeyen bu seçenek kullanıcıları muadil toner kullanmaya sevk etmektedir.

Muadil toner, yazıcınızda kullanabileceğiniz ancak yazıcı firması tarafından üretilmemiş tonerdir. Bir tür yan sanayi olarak düşünebilirsiniz. Muadil tonerin mutlaka orijinale uygun seçilmesi gerekir. Orijinale uygun seçilmeyen ve doğru doldurulmayan muadil toner cihazınıza kalıcı zararlar verecektir. Cihaza zarar vermemesi durumunda dahi çabuk biteceği için yapılan harcamaya değmeyecektir.

Neyse ki KRY Bilgi Teknolojileri var, böyle endişelere gerek yok! Firmamız, orijinale uygun muadil toner ile yazıcınızın toner dolumunu gerçekleştirmektedir.

muadil toner ne işe yarar

Muadil Toner Ne İşe Yarar?

Muadil tonerler, yazıcılarınızın baskı maliyeti azaltmak için başvurmanız gereken ilk yöntemdir. Ancak muadil tonerleri yalnızca orijinal tonerlere alternatif olarak kullanmayız. Bazı durumlarda muadil toner kullanmak yazıcılar için tek seçenek haline gelir.

Kullanmakta olduğumuz bazı yazıcı markaları toner dolumu işleminin gerçekleşmediği markalardır. Bu tip yazıcılar için kullanıcıların başvurabileceği tek yöntem muadil toner kullanımıdır.

Muadil tonerin bir diğer avantajı ise bu sektörün oldukça gelişmiş olmasıdır. Her ne kadar alternatif üretmek adına üretiliyor olsa da muadil tonerler kalite yarışını kazanmış durumda. Sektörünün hızlı gelişimi ürünlere olumlu anlamda yansımaktadır.

Muadil tonerler; üretim, dağıtım, paketleme ve kalite gibi kalemlerde de hızlı bir gelişim göstermiştir. Yazıcılarınız için ihtiyaç duyduğunuz muadil tonerlere hızlı ve güvenli bir biçimde ulaşmaktayız.

Pantum p2500 Toner Dolumu

Pantum p2500 lazer yazıcılar, hafif yapısı ve farklı işletim sistemlerine uygun çalışma biçimiyle sık kullanılan yazıcılar arasında bulunmakta. Orijinale uygun materyalle, Pantum p2500 toner dolumu KRY Bilgi Teknolojileri’nde!

Mutlaka Okumalısın !  Yazıcı Fotokopi Kiralama Hizmeti

HP Toner Dolumu

HP toner dolumu için dikkat edilmesi gerekenlerden biri toner çipidir. Baskı cihazının toner miktarını okumasını sağlayan çipler de tonerle birlikte değiştirilmelidir. Firmamız, dolum işlemini yaparken bu hususu göz önünde bulundurur. HP Yazıcınıza orijinale uygun çiplerle dolum işlemi gerçekleştirilmektedir.

HP 106a Toner Dolumu

HP markasının lazer teknolojisine uyumlu çalışan bir ürünü olan HP 106a toner, uygun fiyatlı orijinalden farksız muadiliyle firmamızda!

HP Laserjet p1102 Toner Dolumu

Ürün performansıyla göz dolduran HP Laserjet p1102 yazıcılarınız emin ellerde. Haklı olarak, baskı cihazınıza dolum işlemi yapılırken zarar verilmesin istiyorsunuz. İşte cihazınıza zarar vermeyecek adres! HP Laserjet p1102 yazıcılarınızı toner dolumu için alanında uzman KRY Bilgi Teknolojileri’ne emanet etmekte vakit kaybetmeyin.

Canon Toner Dolumu

Canon markasının farklı sürümlerindeki her türlü yazıcıya profesyonel ekibimiz tarafından dolum işlemleri yapılmaktadır.

 • Canon MF237W i-Sensys
 • Canon Pixma G2420 Megatank
 • Canon Pixma G2460
 • Canon Pixma G4411

Ve daha fazla Canon cihazınızı onun dilinden anlayacak olan firmamıza gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Samsung Toner Dolumu

Samsung markasının çok işlevci yazıcıları, tam profesyonel yazıcıları, lazer yazıcıları KRY BT ile emin ellerde! Her türden Samsung toner dolumu için başvurmakta vakit kaybetmeyin. Kaliteli, orijinale uygun ürünlerle Samsung yazıcılarınızın dolum işlemi gerçekleştirilmektedir.

Brother Toner Dolumu

Brother marka yazıcılar, renkli fotokopi + yazıcı, siyah-beyaz yazıcı, lazer yazıcı gibi farklı sürümleriyle ofis ve evimizde adeta sağ kolumuz. Profesyonel ekibimiz, Brother yazıcılarınızın neye ihtiyacı olduğunu bilir. Uzun ömürlü ürünleri, uygun fiyata Brother toner dolumu için hizmetinize sunuyoruz.

lazer yazıcı toner dolumu

Lazer Yazıcı Toner Dolumu

Lazer yazıcılar, lazer teknolojisinin ısıtma gücünden yararlanarak baskıyı gerçekleştirmektedirler. Toner tozunun kağıda tam olarak yapışması için günümüzde bu lazer teknolojisine ihtiyaç duymaktayız. Lazer yazıcıların dolumu da oldukça hassas bir süreçle işlemektedir.

Lazer yazıcıda dolum işlemi yaparken hem yazıcının hem de dolumu gerçekleştirecek olanın zarar görmemesi hedeflenir. Lazer yazıcı toner dolumu işlemi firmamızla en doğru biçimde gerçekleşmektedir. Lazer yazıcılarınızın dolum işlemini kendi kendinize denemeniz hem sağlığınız hem yazıcınız için zararlı olabilir. En verimli ve zararsız işlem için bizi tercih etmekte vakit kaybetmeyin.

renkli toner dolumu

Renkli Toner Dolumu

Renkli toner dolumu, renkli baskı veren cihazlarınız için sunduğumuz hizmetimiz. Dört farklı kartuş kullanan renkli yazıcılarınızın dolum işlemleri gözünüzü korkutmasın.

Firmamız, en uygun fiyatla en kaliteli hizmeti sizlere sunmaktadır. Renkli toner dolumu işlemi, cebinizi yormayacak uygun fiyatlarla KRY Bilgi Teknolojileri’nde!

Toner Dolumu Fiyatları

Firmamızdan hizmet almayı düşündüyseniz, toner dolumunun maliyeti konusunda endişe etmenize gerek yok. Baskı maliyetinizi minimum seviyeye indirmeyi hedefliyoruz! Hem orijinal ürünün yüksek maliyetinden hem de kalitesiz ürünün oluşturacağı ekstra maliyetten sizi kurtaracağız! Yazıcınızın modelini ve sürümünü bildirerek en uygun fiyat teklifini almak için vakit kaybetmeyin!

Toner Dolumu Hizmeti Verdiğimiz Noktalar

İstanbul’un dört bir yanına hizmet vermekteyiz. İster ofisinizde ister evinizde kullandığınız yazıcılarınızın dolum işlemi için en doğru adrestesiniz. Sizin için hizmet sunduğumuz noktalar saymakla bitmez. İstanbul’un dört bir yanına dolum hizmeti vermekteyiz: Ataşehir, Kartal, Sultanbeyli, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Tuzla ve Ümraniye’de…

Sizin için sunduğumuz yazıcı dolum hizmetinin alanı, bu kadarla sınırlı değil! Yazıcı tamiri ve daha fazlası için: KRY Bilgi Teknolojileri!

Sık Sorulan Sorular

Toner dolumu kaç dakika sürer?

Cihazınız için gerçekleştirdiğimiz toner dolumu süresi, cihaz özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yazıcınızın renkli mi siyah-beyaz mı baskı aldığı, çok işlevli ya da lazer olup olmadığı süreyi etkileyen kriterlerdendir. Ancak firmamızın profesyonel ekibiyle dolum işlemini en kısa sürede tamamlama konusunda uzmandır. KRY Bilgi Teknolojileri ile vaktiniz konusunda endişe etmenize hiç gerek yok.

Muadil toner yazıcıya zarar verir mi?

Kaliteli muadil ürün kullanımı cihazınıza hiçbir zarar vermeyecektir. Aksine muadil toner, orijinal ürünün cebinize verdiği zararı bertaraf etmenizi sağlayacaktır.

Bir kartuş kaç kere doldurulur?

Kartuşların tekrar dolumu kullanılan malzemenin kalitesine ve kartuş kullanımına göre değişmektedir. Doğru yapılmış bir kartuş dolumu, işlemin tekrarlanmasını sağlar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top