IP Santral Sistemleriip santral çözümleri

Bir işletmede iletişim oldukça önemlidir ve bunun kaliteli bir şekilde sağlanabilmesi lazımdır. Bunun için gelişen iletişim teknolojilerinden yararlanılır ve sabit bit hatta gereksinim duyulmadan aynı ağ üzerindeki telefonlarla yüksek kalite ve verimlilikte bir görüşme sağlanabilir. Sabit hat üzerinden de dışarıyla bağlantı kurulabilir. IP santral çözümleri olarak karşımıza çıkan ve sanal santral olarak da bilinen sürecin verimliliğinin sağlanması açısından uzman kişilere tarafından kurulumu önemlidir.

ip santral

Neden IP Santral Çözümleri?

Geleneksel santral modeline göre çok daha gelişmiş olan IP santral modelinin hem ses hem de görüntü transferini mümkün kılar. Ayrıca çağrı kaydetme ve bekletme gibi özelliklere de sahip olan IP santral sistemleri, geleneksel modelden çok daha ileri özelliklere sahiptir. Dolayısıyla firma ve işletmeler tarafından tercih edilir. IP santral sisteminin gelişime açık olması sürekli yenilenen iletişim teknolojilerinden yüksek verimlilikle yararlanma imkanı sunar. Geleneksel santral sistemi için ise böyle bir şeyden söz edebilmek mümkün değildir. bu ise, iletişim teknolojilerini kullanmayı kısıtlayan bir santral sistemi demek olur ve hiçbir kurum tarafından verimli görülmez.

IP Sistemlerin Avantajları

IP santral sisteminin sağladığı birçok avantajdan söz edilebilir. Ancak sistemin neden tercih edilebilirliğini arttırdığına yönelik herkes tarafından kabul edilen hususların bilinmesi önemlidir. Bu bakımdan IP santral sistemi ile ilgili şu notları aktarabiliriz:

IP santraller masaüstü telefonlara bağlılığı da ortadan kaldıran bir sistemdir. Akıllı telefon teknoloji ve uygulamalarının gelişmesiyle beraber ufak bir uygulama ile yetkili kişiler tarafında işletme IP santralle akıllı telefon üzerinden bağlanmak mümkündür. üstelik bu internetin olduğu her yerden yapılabilir. Bir firmanın birden fazla birimi var ve sürekli iletişim halindeler. Bu ise, iletişim giderlerinin yüksek olması demektir. ancak IP santral sayesinde birimler arası iletişim ücretsiz bir şekilde gerçekleşir.

ip santral çözümleri

IP santral sisteminin kapasitesinin yetersizleşmesi halinde ek bir yatırım yapmak söz konusu değildir. Sadece yeni kartların eklenmesi yeterli olacaktır. Geleneksel sistemde ise, ek santrallerin temin ve tedarik edilmesi gibi bir sürecin yaşanması gerekir. Bu sistemin uygulanması için ek bir kablo maliyeti de gerekmez. Mevcut ağ sistemi üzerinden IP çıkışa sahip her telefonla iletişim mümkün olur. Ayrıca santral bakımı diye bir durum da söz konusu değildir.

IP santral sistemin altyapısı farklı kanallar üzerinden gerçekleşecek arama ve altyapılara uygundur. Mesela sosyal medya üzerinden veya herhangi bir farklı kanaldan gelen abonelikler desteklenir. Bununla beraber sadece ses değil, görüntülü arama imkanı da sunar. Tele konferanslar veya toplantılar ile farklı birimler arasında görüntülü iletişim sağlar.

IP santralin bunun gibi birden fazla avantajlarından söz edebilmek mümkündür. Her firma ve işletme tarafından tercih edilen santral sisteminin sağladığı avantajlardan yararlanmak için iletişime geçin!