Bilgisayar Bakım Anlaşması

bilgisayar bakım anlaşması avantajları

Bilgisayar bakım anlaşması konusunda hizmet ve alanında uzman teknik ekibimizden bilgi almak için KRY Bilgi Teknolojileri olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

bilgisayar bakım anlaşması

KRY Bilgi Teknolojileri kurumsal bakım anlaşmaları kapsamında şirketlerin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunmaktadır. Bilgisayar bakım anlaşması demek, kurumların bilgisayar teknolojilerinden daha verimli bir şekilde yararlanması anlamına gelir. Ayrıca operasyonel anlamdaki faaliyetlerin artın bilgi teknolojileri üzerinden gerçekleşmesi nedeniyle sistemlerin her türlü güvenliği de kurumsal bakım anlaşmalarının içeriğini oluşturur. Yaşanabilecek her türlü donanım arızaları şirketlere zarar verirken iş verimliliğini de düşürmektedir.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Nedir?

Bakım anlaşması genel itibariyle standart bir hizmettir. Yani firmaların ihtiyaçlarına göre değişen ve tarafımızca sunulan bu uygulamanın talep edilen gün ve saatte şirketlere giderek bilgisayarların rutin bakım hizmetlerinin yapılmasını kapsar. Bu hizmetler arasında lisanssız yazılımların kaldırılması, bilgisayarda biriken tozların temizlenmesi, kullanılan programların güncellenmesi ve yedeklerin alınması gibi hizmetler başarılı bir şekilde sunulur. Haliyle bilgisayar bakım anlaşması şirketler içi son derece önemli bir hizmet olarak tanımlanabilir.

bilgisayar bakım anlaşması nedir

Bakım anlaşmaları aylık veya yıllık olarak yapılabilir. KRY Bilgi Teknolojileri olarak bu konuda alacağınız danışmanlık hizmetlerinin tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır. Yapılacak anlaşmayla beraber yaşanabilecek bilgisayar arızalarında vakit kaybetmeden teknik ekibimiz şirketinize gelerek gerekli aksiyonları alacaktır. Sonuç olarak veri kayıp riskini ortadan kaldırarak %100 müşteri memnuniyetini sağlamaya devam ederken her zaman uygun fiyatlarla bu süreci yönetmeyi sürdürüyoruz.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasının İşletmeler Açısından Avantajları

Firmamız tarafından sunulan ve şirketler açısından çok sayıda avantaj sunan bilgisayar bakım anlaşması öncelikle maliyetleri düşürmektedir. Çünkü işletme bilişim hizmetleri farklı bir firma üzerinden alındığı zaman cihazların maliyetleri azalmaktadır. Bunun dışında diğer avantajlar aşağıda sizlerle detaylı olarak paylaşılmıştır.

Zamandan Tasarruf: Kurumsal bakım anlaşmaları daima zamandan tasarruf sağlar. Yüklenici firma üzerinden ihtiyaçlar karşılandığı için şirketlerdeki çalışma süreci başarılı bir şekilde devam eder. Aynı durum maliyetleri de azaltmayı sürdürür.

Yeni Alternatifler: İşletmelerle yaptığımız anlaşmayla beraber firmamızdan talep edilecek hizmetler yeni alternatifler de sunacaktır. Yani hizmetlerin seçilebilir olması önemlidir. Bu noktada bilgisayar bakım anlaşmalarında sadece bilgisayarlar için değil yazıcı gibi cihazlar için de hizmet seçenekleri yer almaktadır.

Bilgi Güvenliği: İşletmelerin bilgi güvenliğini sağlaması açısından bakım anlaşması yapması gerekir. Ticari sır kapsamında değerlendirilen bilgiler için gizlilik sözleşmesi yapılacağından bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşanmamaktadır.

Ödemede Kolaylık: Firmamızla yapacağınız bilgisayar bakım anlaşması ile beraber ödemelerin esnetilebileceği unutulmamalıdır. Aylık ve yıllık hakkedişler şeklinde uygulanan bu süreç yine KRY Bilgi Teknolojileri tarafından sorunsuz olarak yönetilmektedir.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasında Hangi Durumlara Dikkat Edilmeli?

Bu konuda ilk olarak bilişim alanındaki ihtiyaçlar karşılanmalıdır. Yani ihtiyaçların doğru tespiti yapılarak bilgisayar donanımı veya sunucu alanında çözümler üretmek yerine doğrudan profesyonel bir şekilde hizmet sunan firmalarla iletişime geçilmelidir. KRY Bilgi Teknolojileri olarak alanında uzman ve güler yüzlü ekibimiz sayesinde bakım anlaşması yaparak bu konudaki tüm ihtiyaçlarınıza anında yanıt veriyoruz. Öte yandan donanımsal olarak acil müdahale gerektirecek süreçler için de yine bilgisayar bakım anlaşması yapılması şarttır.

Dikkat edilecek bir diğer durum, bilgi güvenliğini sağlamaktır. Firmamızla anlaşma yapmanız durumunda imzalanacak olan gizlilik sözleşmesi sayesinde veri ya da bilgilerin 3. kişilerle paylaşılmaması teminat altına alınır. Bu konuda hassas davranan KRY Bilgi Teknolojileri her zaman şirketlerin veri güvenliğini sağlamayı garanti eder.

Bakım anlaşmaları kapsamında yeterli bilgi ve donanıma sahip olması gereken firmaları iyice araştırmanız gerekir. Yani yüklenici firmanın bu alandaki diğer çalışmalarına ulaşmanız önemlidir. Bizler bu konuda çok sayıda firma ile çalışmış ve bakım anlaşmaları kapsamında periyodik hizmetler sunmaya devam eden bir kurum olarak %100 memnuniyet sağlamayı sürdürüyoruz.

Bilgisayar Bakım Anlaşmalarında Kaliteli Çözümler

Bilgisayar bakım anlaşması yapılırken yıllık veya aylık sözleşme kapsamında pek çok madde bu sözleşmede yer almaktadır. Ekipman bakım sözleşmelerinde parça değişimleri, garanti takibi, donanım satış, sistem performans düzenlemeleri ve format gibi işlemler sıralanmaktadır. Ayrıca lisanslı program satışları, yazılım satışı, teknik destek, veri güvenliği ve yedekleme süreçleri ile bilgisayarların dış ve iç temizlik bakımları da yine sözleşmede yer alan maddeler arasındadır. İşletmeler bu maddelere ihtiyaçlarına uygun talepler de ekleyebilir.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Ne İşe Yarar?

Öncelikle bilgi işlem departmanı bulunmayan firmaların bu açığını kapatan bilgisayar bakım anlaşması aynı zamanda personel yatırımlarını ortadan kaldırmaktadır. İşinizi profesyonelleştirmek için alacağınız bu hizmetler her zaman maliyetleri azaltmaktadır. Çünkü aylık olarak kesilen faturalarınız muhasebeye işleneceğinden her seferinde yazılımsal ya da donanımsal teknik servis hizmeti almak yerine sözleşme gereği aylık veya yıllık hizmet talep edebilirsiniz.

bilgisayar bakım anlaşması avantajları

Bakım anlaşmaları bireysel hataların da önüne geçer. Haliyle tek bir kişi yerine firmayla muhatap olunduğu için yaşanabilecek aksaklıklar kısa sürede çözüme ulaştırılır. KRY Bilgi Teknolojileri olarak veri güvenliği ve gizliliği kaygılarınızı ortadan kaldıran bu süreç, güvenlik ve yedekleme tedbirlerinin başarılı bir şekilde alınmasını sağlar.

Bakım anlaşmasıyla beraber zararlı yazılımlar ve virüslerin ortadan kaldırılması sağlanır. Çünkü sistemleriniz sözleşmede yer alan maddeye göre aylık veya yıllık kontrol edileceği için sağlıklı bir kullanım yapma şansına sahip olursunuz. Sonuç olarak bilgi işlem alt yapısıyla ilgili rutin raporlamalar ve analizler de tarafınıza ulaştırılmaya devam eder. O halde bilgisayar bakım anlaşması ne işe yarar sorusunun diğer yanıtları şu şekilde olacaktır;

 • Yeni teknolojileri satın alma konusunda vakit kaybetmeden gerekli işlemler firmamızca sağlanır.
 • Bilgi işlem departmanlarından gelecek destek talepleri hızlıca karşılanır.
 • Lisanslama süreci başarılı bir şekilde yönetilir.

Bilgisayar Bakım Anlaşmasının Genel Özellikleri

Firmamızca sunulan bilgisayar bakım anlaşması bazı özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bunlar;

 • 7/24 destek
 • Eğitimli, deneyimli ve gelişime her zaman açık olan uzman kadro
 • Sözleşme sayesinde güvence altına alınan danışmanlık
 • Rutin denetim ve kontroller
 • Garantili donanım onarım çalışmaları
 • Donanımsal sorunlarda hatasız çalışmalar
 • Daima müşteri odaklı bilişim danışmanlığı
 • Garantili donanım tamiri
 • Yerinde anlık müdahale
 • Müşteri odaklı yaklaşımlar
 • Güler yüzlü hizmet şeklinde sıralanmaktadır.

Herhangi bir şirkette aktif olarak kullanılan bilgisayar ya da diğer cihazların performansı mutlaka korunmalıdır. Bu koruma süreci elbette her ay düzenli olarak yapılan periyodik bakımlarla mümkündür. Bununla beraber yıllık bilgisayar bakım anlaşması yapmak yerine aylık anlaşmalar sayesinde kurumlara pek çok avantaj sunulacaktır. Firmaların bilgisayarında yaşanan donanımsal arızaları teknik servis sayesinde çözüme ulaştıran firmamız aynı zamanda ortaya çıkan problemlerin kaynağını da paylaşır. Yani yerinde bakım ve onarım çalışması yapmadan önce arıza tespit çalışmalarını tamamlayarak müşterilere detaylı bilgiler aktarılır. Bu yüzden problemlere odaklanarak yeni bir sorunun ortaya çıkmasını önleyen tüm aksiyonların alınacağı unutulmamalıdır.

KRY Bilgi Teknolojileri olarak bilgisayar bakım anlaşması konusunda günün herhangi bir saatinde firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir. Alternatif olarak kurumsal mail adresimiz olan [email protected] adresinden de taleplerinizi iletmeniz yeterlidir. 7/24 çalışmalarını sürdüren teknik ekibimiz İstanbul bölgesindeki trafik yoğunluğuna göre en kısa zamanda hizmet talep edilen adrese ulaşmakta ve sorunun kaynağını yerinde incelemektedir. Daha sonra ise bilgisayar bakım anlaşması yapılarak aylık periyodik bakım hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Scroll to Top