Kamera Sistemi Kurulumu

kamera sistemi kurulumu

Kamera sistemi kurulumu için KRY Bilgi Teknolojileri olarak her zaman başarılı ve kapsamlı çözümler sunuyor ve bu alanda en uygun fiyatlarla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

kamera sistemi kurulumu

Kamera sistemi kurulumları her zaman profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Ayrıca kamera sistemleri seçiminde de dikkatli davranılmalıdır. Çünkü her kamera türü farklı kullanım alanına sahiptir. KRY Bilgi Teknolojileri olarak kamera sistemi kurulumu noktasında sunduğumuz çözümler sayesinde iş yeri ya da yaşam alanlarındaki güvenliğin maksimum düzeye çıkarılması için hizmet vermeye devam ediyoruz.

KRY Bilgi Teknolojileri lazer güvenlik kamera sistemleri başta olmak üzere termal kamera, AHD kamera, IP kamera ve bu kameraların projelendirme sürecini başarılı bir şekilde yönetiyoruz. Elbette günümüz firmalarında kameralı geçiş otomasyon sistemleri çokça tercih edilmektedir. İstanbul bölgesinde kamera sistemi kurulumu hizmeti alacak olanların hızlıca firmamızla iletişime geçerek keşif talebinde bulunması yeterlidir.

KRY Bilgi Teknolojileri Kamera Sistemleri

Firma olarak güvenlik kamera fiyatlarının yanı sıra alarm sistem fiyatları konusunda öncelikle keşif yapılması gerektiğini söylemekte yarar var. Bu süre, sistem ihtiyaçlarınızın karşılanması noktasında çok önemlidir. Şirketimiz bünyesinde hizmet veren güvenlik danışmanlarımız, gelen talepleri hızlıca karşılayarak müsait olduğunuz zaman aralığında yanınıza gelerek gerekli uygulamaları sizlerle paylaşacaktır. ,

kry kamera sistemleri

Ev ya da iş yerlerinde sunacağımız keşif çalışmalarının ardından tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik olan en uygun kamera sistemini tavsiye ederek kamera sistemi kurulumu işlemleri başlayacaktır. Aynı şekilde tüm kamera sistemleri için ücretsiz keşif talebinde bulunabileceğinizi unutmayın.

Kamera Sistemi Kurulumundan Önce Keşif Çalışmaları

Güvenlik kamera sistemi kurulumlarından önce keşif hizmeti almak çok önemlidir. Bu aşamada web sitemizde yer alan iletişim numaramız ya da [email protected] mail adresimiz üzerinden işlem randevu alabilirsiniz.

kamera sistemi keşif

Keşif çalışmaları, güvenlik sistemleri açısından önemli uygulamalardır. Sistemin kurulacağı yerin kontrol edilmesi ve kör noktaların tespit edilerek kurulum işlemlerinin başlatılması gerekir. Aynı şekilde alarm sistemlerinin doğru yere uygun bir şekilde kurulması da önemlidir. Tüm bu aşamalar nakit ve iş gücü kaybınızı önleyeceği için mutlaka firmamızdan destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Kamera Sistemleri ve Özellikleri

Kamera sistemleri arasında ev ve iş yerlerinde kullanılan IP ve AHD sistemleri daha çok tercih edilen cihazlardır. Hareket algılama yeteneğine sahip olan IP kameralarda ayrıca görüntüler kaydedilebilir. Programlama seçeneği de bulunan bu kamera türü ağ sayesinde çalışmaktadır. KRY Bilgi Teknolojileri olarak IP kamera sistemi kurulumu yaparken bilgisayar ve mobil cihazlara entegrasyon konusunda da hizmet vermeye devam ediyoruz.

kamera sistemi özellikleri

AHD kamera sistemleri de günümüzde ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Analog kamera olarak bilinen AHD kameralar genelde iş yerleri için uygundur. Yine de her mekanda kullanımı yaygınlaşmıştır. Firmamız bu kamera türleri için talep edeceğiniz kurulum işlemlerine anında yanıt verecek ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Analog Kamera ve Faydaları

IP kameradan farklı olarak video sinyallerini analog olarak ileten bu kameralarda VCR, televizyon veya monitör gibi farklı bir alıcı tarafından alınan formatta görüntülere ulaşılabilir. IP kameralarda ise network tabanlı sistemler kullanılır ve ağ aygıtı gibi hareket edilmesi sağlanır. Yani özel bir kodlayıcıdan yararlanan bu sistemlerde videonun internet üzerinden erişebilen bir tarayıcıya sahip olduğu unutulmamalıdır.

Analog kamera faydaları;

 • Bu sistemlerde düşük maliyet söz konusudur. Çünkü analog sistemler her zaman ekonomiktir.
 • Uzaktan izleme için yeterli sistemlerdir.
 • Analog sürümlü kameralarda markaları eşleştirmek ve karıştırmak daha pratiktir.
 • Analog kameralar esneklik sağlar. Yani çeşitli tasarımlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Analog kameralarda birtakım dezavantajlar da bulunmaktadır. İlk olarak dijital zoom ve buna benzer bazı gelişmiş özelliklere sahip olmayan analog sistemler çoğu zaman uzun mesafe uygulamalarına uyum sağlamaz. Haliyle geniş alanların kontrolü için bu sistemlerin kullanılmaması gerekebilir.

IP Kamera ve Avantajları

IP kamera sistemi kurulumu konusunda başarılı bir şekilde hizmet sunan firmamız aynı zamanda bu kameranın tüm sistemsel bilgilerine sahiptir. İlk olarak dijital kameralar olarak bilinen bu sistemlerin çözünürlükleri oldukça yüksektir. Ayrıca video kalitesi de performans bakımından çok iyidir. Yüz tanıma, plaka tanıma, kaliteli video ya da dijital yakınlaştırma noktasında günümüzün en çok tercih edilen sistemleri arasındadır.

Analog görüntüyü yakalayabilen ve dijital olarak dönüştüren bu sistemlerde videolar sabit sürücülere kaydedilmektedir. Videolar ise kameradan IP akışı sayesinde dijital ortama aktarılır. Ayrıca kablosuz olması nedeniyle kullanım alanı geniştir. Öte yandan IP kamera sisteminin faydaları da şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kablosuz bağlantı seçeneği sayesinde güvenli bir ağ sağladığı için yerleşik şifreleme özelliği bulunmaktadır.
 • Uzaktan erişim seçeneği daha pratik bir şekilde kullanılabilir.
 • Firmamız uzaktan gözetim yapmak isteyenler için IP kamera sistemi kurulumu sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

IP Kamera Modelleri

IP kamera modellerinin birçok avantajı bulunduğu gibi çeşit bakımından da farklı seçeneklerle sunulmaktadır. Gece ve gündüz güvenlik kamerası, kablosuz güvenlik kamerası, dome ve sabit güvenlik kamerası, Outdoor ve Indoor güvenlik kamerası olarak tercih edilen bu sistemlerin kullanım alanları da farklıdır.

kamera sistemi telefonla izleme

Gece – Gündüz Güvenlik Kamerası: Gece ve gündüz kameraları sayesinde 7/24 izlenme kolaylığı sağlanır. IR yani kızılötesi aydınlatma özelliği bulunan bu kameralarda karanlıktaki görüntüler de kaydedilebilir. Özellikle de gece çekilen görüntüler siyah/beyaz olarak ekranlara yansıtılır.

Dome ve Sabit Güvenlik Kamerası: Odak noktasından net bir şekilde çekim yapan bu kameralar aslında spesifik bir alanı izlemek için kullanılır. İzleme açısını gizlemek için fanus içine yerleştirilen bu sistemler için kamera sistemi kurulumu yapan firmamız profesyonel olarak süreci tamamlar.

Kablosuz Kamera Sistemleri: IP kameraların kablosuz olarak da kullanıldığı unutulmamalıdır. Yani çok sayıda kabloya ve doğal olarak karmaşık bir yapıya gerek duymadan görüntüler kaydedilebilir.

Outdoor Güvenlik Kamerası: Nem, rüzgar, toz ve buna benzer faktörler için kullanılan Outdoor IP kamera sistemleri her türlü tehlikelere karşı dayanıklıdır. KRY Bilgi Teknolojileri olarak kamera sistemi kurulumu yaparken dış mekan kameralarında da uygun çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Indoor Güvenlik Kamerası: Üretim alanları, mağazalar ve ofisler için ideal olan Indoor güvenlik kameralarını seçerken farklı modellerden yararlanabilirsiniz.

Kamera Sistemi Seçimi Ne Kadar Önemli?

Kamera sistemi seçerken kullanıcıların pek çok kritere dikkat etmesi gerekiyor. Bu konuda firmamızdan da destek alınacağını unutmayın. Keşif çalışmalarımızda hazırlayacağımız raporlar sayesinde hem kamera sistemi seçimi hem de kamera sistemi kurulumu konusunda ihtiyacınız olan tüm çözümleri alabileceğinizi de söylemekte yarar var. Öncelikle kabalık mekanların vazgeçilmez cihazları olan kamera sistemleri her şeyden önce güvenliği sağlamaktadır. Yaşanabilecek hırsızlık ve buna benzer durumları tespit etmek amacıyla kullanılması gereken kamera sistemleri ayrıca sitelerde de tercih edilmektedir. Son teknolojik standartlara göre seçilmesi gereken kameraların ilk olarak kullanım alanları belirlenmelidir.

kamera sistemi seçimi

Kullanım alanı noktasında iç – dış ortam ayrımı yapılmalıdır. Firmamız zaten güvenilir bir şekilde kamera sistemi kurulumu yapacağından müşterilerimiz de ortam koşullarını dikkate alarak tercih yapmalıdır. Bunun dışında kamera sistemlerinin en son teknolojik özelliklere göre üretilmesi şarttır. Yani seçim aşamasında modern kamera sistemlerinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Firmamızdan bu konuda da gerekli bilgileri talep edebilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemlerinin çözünürlüğü çok önemlidir. İş yeri ya da site tarzı yapılanmalarda kullanılan sistemlerde yüksek çözünürlük şartı aranmalıdır. IP ya da AHD kamera sistemlerinde pek çok marka ve seçenek yer aldığı için seçim sürecini de yine KRY Bilgi Teknolojileri üzerinden yönetebilirsiniz.

Kamera Sistemi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Firmamız, tercih edilecek kamera sistemlerine göre farklı kurulum seçeneklerinden yararlanarak hizmet sunmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan kablosuz sistemler, kablosuz ağ üzerinden kayıt yaptığı için bu konuda profesyonel çalışmalar yapılmalıdır. Analog cihazlar elektrik kabloları ile verileri iletirken kablosuz IP sistemler de ağ üzerinden görüntü paylaşmaktadır.

KRY Bilgi Teknolojileri türü ve markası ne olursa olsun kamera sistemi kurulumu konusunda talep edilen tüm çalışmaları gerçekleştirmektedir. Kurulum, montaj, bakım ve ağ ayarlarının yapılandırılması adına günün her saatinde bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Önce kablolama işlemlerini tamamlayan firmamız daha sonra kameraları montajlar. Kablolu sistemler ise kablolar kayıt cihazına çekilir ve gerekli işlemler tamamlanır. Montajın ardından müşterilerimizin taleplerine göre istenen kayıt cihazına tanıtma süreci başlar. Monitöre ya da televizyona verilecek görüntü ile beraber son kontroller gerçekleştirilir. Ayrıca tablet ya da cep telefonlarından izlenilmesi için de ağ ayarları başarılı bir şekilde tamamlanır.

Firmamız ağa bağlı olan tüm kamera sistemlerinin cep telefonu, tablet ya da internet üzerinden kontrol edilebilmesi için gerekli çalışmaları tamamlamaktadır. Kayıt cihazlarındaki ağ ayarlarını başarılı bir şekilde yöneten firmamız ayrıca modem üzerinden portların kayıt cihazına yönlendirilmesi sürecini de yönetir. Hem cep telefonu hem de kayıt cihazının modeline uygun bir izleme programı seçildikten sonra cihaza yükleyerek kamera sistemi kurulumu tamamlanır.

Kurulum tamamlandıktan sonra DVR kayıt cihazının ekranında yer alan barkodun okutulması ve ayarların otomatik olarak yapılması gerekir. Müşterilerimiz bu işlemleri bireysel olarak da gerçekleştirebilir. Barkodun olmaması halinde ayarlar manuel olarak da yapılabilir. Bu işlem için kurulan programa kayıt cihaz şifresiyle modemin IP adresinin girilmesi yeterlidir.

IP Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır?

IP kamera sistemi kurulumu yapmadan önce uygun modeli seçmenizde yarar var. Maliyet odaklı seçeneklerin yanı sıra dayanıklılık, güvenlik ve performans ihtiyaçlarınızı karşılamak için seçim yaptıktan sonra doğru sıkılaştırma türünün seçilmesi gerekmektedir. Yani yüksek çözünürlük her zaman yüksek depolama alanını beraberinde getirir. Bu standartlarda seçim yaptıktan sonra ya da seçim yapmadan önce firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

KRY Bilişim bu tür kameralar için video yönetim yazılımını seçerken de müşterilerine destek olmaktadır. Kare hızı, bant genişliği, depolama kapasitesi ve buna benzer faktörleri göz önünde bulundurarak uygun yazılımı seçmeniz yeterlidir. Ayrıca kontrol için ana cihazın mobil ya da PC olup olmadığına da karar verilmesi gerekecektir.

Kurulum aşamasından hemen önce sistem depolama kapasitesi de belirlenmelidir. Ayrıca analog kamera eklemek isteyenler bireysel müdahaleler yerine mutlaka bizi arayarak destek talep etmelidir. Son aşamada uzun kabloların yerine kablosuz ağ kullanımına başvurarak KRY Bilişimin profesyonel kamera sistemi kurulumu hizmetinden faydalanabilir ve IP kamera kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

 

AHD Kamera Nasıl Kurulur?

Analog kamera sistemi olan AHD kameraların seçim sürecinde modellere dikkat etmeniz yeterlidir. Ayrıca ev ya da iş yerinizde daha önce kullandığınız AHD kameraların kablo bağlantılarını yeni kamera sistemi kurulumu için de tercih edebilirsiniz. Ancak ilk defa kurulum yapacak olanlar mutlaka firmamızla iletişime geçmelidir. Bu tür sistemlerde yapılacak bireysel hatalar, sistemin tamamını kullanılamaz hale getirebilir.

Güvenlik Kameraları Nereye Yerleştirilir?

Güvenlik kameraları iç ya da dış mekanlara yerleştirilebilir. Ayrıca ilgi alanlarına odaklanması için kullanılması gereken bu sistemler genelde binaların giriş ve çıkış noktalarına ve insanların ulaşamayacağı kör noktalara monte edilmektedir. Buna ek olarak belirli alanları yakalamak adına birden fazla kameraya da ihtiyaç duyulabilir. Tüm bu durumlarda kamera sistemi kurulumu hizmeti almak gerekeceği için 7/24 bizi arayarak destek talep edebilirsiniz.

kamera sistemleri nasıl yerleştirilmeli

Kapı, garaj girişleri, pencereler ya da bahçe girişleri gibi her noktaya özenle yerleştirilen bu sistemlerle ilgili dikkat edilmesi gereken bazı süreçler de bulunmaktadır. Kurulum sırasında ilk olarak arka ışık faktörüne bakılmalıdır. Yani kameranın parlak bir ışıkla temas etmesi halinde aşırı beyaz bir görüntü yakalanabilir. Ayrıca güneşten gelen yansımalar merceğin parlamasına da sebep olabilir. Tüm bu durumların farkında olan firmamız, mercek parlamasını önlemek için arka aydınlatma kuralına göre kurulum gerçekleştirir.

Firmamız kameraların her konumunda WIFI sinyal gücünü kontrol etmektedir. Sinyalin düşmesi ya da zayıf olması durumunda WIFI genişletici (Access Point) kullanarak bu tür sorunlara da çözüm buluyor ve talep eden müşterilerimize SD kart ile desteklenmiş güvenlik kameraları öneriyoruz. Maddeler halinde kamera sistemi kurulumu yerleştirme ve kontrol etme süreci ise aşağıdaki gibi olacaktır;

 • Kamera sistemi monte edilirken delikler açılmadan önce gerekli kontrol ve ölçümler yapılır.
 • Kurulum boyunca kamera açıları kontrol edilir.
 • Kameraların en uygun konumda olup olmadığına bakılarak herhangi bir kör nokta bırakıp bırakmadığı incelenir.
 • Gerçek kamera görüntüsüne engel olan faktörler ortadan kaldırılır.
 • Kamera açısı genelde aşağıya doğru olacak şekilde ayarlanır.

Sistem tasarımlarında özel ihtiyaçlarınıza uygun çözümler de sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz kameralarda iletim yöntemleri, ölçeklenebilme, ağ güvenliği ve aktarım protokolleri çok önemlidir. Bu yüzden kamera sistemi kurulumu yaparken firmamızdaki güvenlik uzmanları gerekli aksiyonları alarak sistemin güvenliğini sağlamaktadır. Elbette her geçen gün artan siber güvenlik risklerini düşündüğümüz için videoların güvende olmasını sağlamak adına özel güvenlik duvarları da inşa ediyoruz. Yani şifre koruması ve sanal özel ağlardan yararlandığımız için bu konuda yaşayabileceğiniz sorunları önceden kontrol altına alıyoruz.

Müşterilerimiz gece görüşü, hareket algılama ve akıllı video çekimi gibi özelliklere sahip olan kamera sistemlerini tercih etmelidir. Yine bu noktada en son teknolojileri tercih etmeniz gerekirken akıllı video uygulamalarına sahip olmanız da önemlidir. IP kamera sistemlerinde yer alan bu özellikler hem ekonomik hem de tasarım bakımından güzel seçenekler sunar. Firma olarak sistem planımızı hazırladıktan sonra kamera sistemi kurulumu işlemlerini tamamlıyor ve %100 müşteri memnuniyetinizi sağlamaya devam ediyoruz.

 

Ayrıca özel projelerimizlede fark yaratmaktayız yeni nesil cihazlarımız ile Ip Kamerayı 10KM mesafeye sorunsuzca aktardığımız projelerimizde mevcutdur.

Kamera Sistemi Kurulumunda Profesyonel Hizmetler

KRY Bilgi Teknolojilerinden alacağınız kamera sistemi kurulumu hizmetleri her zaman firmamızın garantisi kapsamındadır. Bu nedenle yaşanabilecek tüm teknik sorunlarda günün herhangi bir saatinde bizi aramanız yeterlidir. Daima nitelikli insan kaynağına sahip olan kurumumuz, kurumsal anlamda ihtiyacınız olan tüm hizmetleri de sunmaktadır. Her zaman yüksek başarı ve memnuniyeti hedeflerken maliyet unsurunu da gözeterek siz değerli müşterilerimize hizmet sağlıyoruz.

İstanbul’un her bölgesinden gelecek talepleri anında karşılayan teknik ekibimiz, trafik yoğunluğuna bağlı olarak hizmet alanına gelecek ve ekspertiz çalışması yapacaktır. Daha sonra hazırlanan raporları kurulum sahibine sunacak olan personellerimiz bu sürecin ardından fiyat bilgisi paylaşacaktır. Gerekli anlaşmalar yapıldıktan hemen sonra ise kamera sistemlerinin kurulum aşamasına geçilecektir. Uzun yıllardır bilişim sektörüne yön veren firmamız alanında uzman, ileri görüşlü ve her zaman en son teknolojileri kullanan çalışanlarla hizmet ağını genişletmektedir. Dilerseniz bizi telefonla arayabilir veya web sitemiz üzerinden ‘hızlı teklif al’ butonuna tıklayarak taleplerinizi paylaşabilirsiniz.

Scroll to Top