fbpx

Fiber Optik Sonlandırma Fiyatları

fiber optik sonlandırma fiyatları

KRY Bilgi Teknolojileri, fiber optik kablolama hizmetlerini sunarken aynı zamanda fiber optik sonlandırma çalışmalarını da başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Fiber optik sonlandırma fiyatları; kablo temini, montajı, arıza süreçlerinin yönetilmesi ve raporlandırma gibi etkenlere bağlı olarak değişebilir. KRY Bilgi Teknolojileri aynı zamanda fiber optik kablo temini, montajı, arıza tespit süreçleri, raporlandırma, ürün temin ve satışı ile cihazları gibi alanlarda da çalışmalarına devam etmektedir. Fiber optik teknolojisine dair aradığınız tüm hizmetler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

fiber optik sonlandırma fiyatları

Fiber Optik Nedir?

Fiber optik, saf camdan çok daha ince olan tellerdir. Uzunluğu da kullanım alanına göre değişir. Optik demetler şeklinde düzenlenen fiber optik kablolar günümüzde uzun mesafelerdeki ışık sinyallerinin iletimi için tercih edilir. Elbette fiber optik kablolama hizmeti alanlar çeşitli nedenlerden dolayı sonlandırma sürecini başlatmak ister. Bu yüzden fiber optik sonlandırma fiyatları alanında uzman firmalar tarafından paylaşılır ve kapsamlı bir hizmet süreci başlatılır.

Fiber Optik Sisteminin Faydaları

Fiber optik sistemler, kullanıldığı alanda pek çok faydayı beraberinde getiriyor. Bununla beraber KRY Bilgi Teknolojileri olarak her zaman fiber optik sonlandırma fiyatı konusunda müşterilerimizden gelen talepleri değerlendiriyoruz. Uygun ve kaliteli fiyat anlayışıyla sürdürdüğümüz çalışmalar ayrıca şirket garantisindedir.

fiber optik sistemin faydaları

Fiber optik sistemler her şeyden önce düşük maliyetlidir. Eşit uzunluktaki bakır tellere göre maliyeti düşük olan bu sistemler kullanıcılar için her zaman tasarruf sağlamaktadır. Daha ince olması sebebiyle küçük çaplarda çekilebilir. O halde fiber optik sisteminin diğer faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Bu sistemlerde daha az sinyal kaybı söz konusudur.
 • Yüksek taşıma kapasitesi sunar. Yani ince olması, aynı çap içinde daha çok veri taşımasına engel değildir.
 • Işın sinyalleri bu sistemlerde diğer sinyallerle karışmaz. Haliyle daha temiz bir hat kullanımı sunmaktadır.
 • Fiber optik sistemlerinde düşük sinyal kaybı söz konusudur. Bu yüzden düşük voltajlı enerjilerde rahatlıkla çalışabilir.
 • Fiber optik sistemler hafif olduğu için daha az yer kaplar.
 • Herhangi bir yangın tehlikesine sebep olmadığı için güvenlidir.
 • Dijital bilgi taşıma ortamları için ideal seçeneklerdendir.
Mutlaka Okumalısın !  Network Altyapı Çözümleri

Görüldüğü üzere fiber optik sistemleri pek çok faydayı beraberinde getiriyor.

Fiber Teknolojisinin Avantajları

Sinyal kaybına karşı tam koruma sağlayan fiber teknolojisi bir bilgi taşıyıcısı olarak tercih edilir. Rutubetli, nemli ya da elektriksel alanı fazla olan yerlerden etkilenmeyen fiber optik kablolar çok uzun mesafelere hızlıca verileri aktarabilmektedir. Bununla birlikte fiber ve fiber optik kabloların avantajları;

 • Fiber kablolar çevre koşullarına %100 dayanıklıdır.
 • Daha ucuza nakledilebilir.
 • Daha az saklama alanı gerektirir.
 • Metalik kablolardan daha hafif ve küçüktür.
 • Beton içi alanlara, nemli mekanlara ve 110 derece sıcaklık ile eksi 40 derece soğukluğa kadar dayanıklıdır.
 • Su altında kullanılabilir.
 • Diğer kablolara göre daha çok bilgi taşır.
 • Parazit oluşumuna karşı dirençlidir.
 • Fiber teknolojisinde enerji yayılmaz.
 • Fiziksel bir kuvvet uygulanmadığı sürece ömür boyu kullanılabilir.

fiber optik avantajları

Fiber Optik Sonlandırma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber network sistemlerinin temelini oluşturan fiber optiklerin sonlandırma süreci her zaman teknik işlemler gerektirir. Ayrıca profesyonel ekipler tarafından bu sürecin yönetilmesi şarttır. Öte yandan fiber optik kablonun bölümlerinden de bahsedecek olursak;

 • Tampon kaplama
 • Kaplama
 • Çekirdek ana bölümlerinden oluşmaktadır.

Bu bölümlerin birbirine eklenmesi ve fiber optik sisteminin kurulması haliyle uzmanlık gerektirir. Aynı zamanda ince bir işçiliğin sonucunda ancak fiber optik kablolar kurulabilir. Fiber optik sonlandırma hizmeti almak isteyenler bu işlem sonrasında fiber optik sinyal ölçümünün yapılması gerektiğini de bilmelidir. Gerçekleştirilecek olan ölçümlerde sinyal kaybının çokça yaşandığı yerler, cihazla yeniden ölçülmeli ve sinyal kaybı en aza düşürülmelidir. 

Fiber optik sonlandırma, farklı niteliklere sahip olan teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Firmamız dünya standartlarına uygun olan cihazlarla süreci tamamladıktan sonra ölçüm yaparak gerekli raporları hazırladıktan sonra müşterilerini bilgilendirir. KRY Bilgi Teknolojileri bu konuda en uygun fiyat garantisi sunmakla beraber sonlandırılacak core sayısı ile mesafeye bağlı bir şekilde fiyatlandırma yapar. Sonuç olarak piyasanın çok daha altında ekonomik fiyatlar ile süreci yönetmeye devam eder.

Fiber Optik Sonlandırma Yöntemleri

Fiber sonlandırmalar farklı uygulamalar ile yapılmaktadır. Mekanik eklerde kullanılan fiberler ile diğer alanlarda kullanılan fiberlerin sonlandırma işlemleri birbirinden farklıdır. Örneğin mekanik eklerde iyi bir hizalandırmaya ulaşmak için fiber uçlarının mekanik araçlarla yerleştirilmesi gerekir. Günümüzdeki en yakın ekler, oluk temelli cihazlar ve kılcal borular ile hizalandırılır. İnce kılcal borularda sonlandırma yapmak için elbette profesyonel bir şekilde çalışmalar gerçekleştirilmelidir.

Mutlaka Okumalısın !  Sistem Odası Kurulumu Hakkında Her Şeyi Anlatıyoruz

Fiberlerin birbirine bağlanması sürecinde füzyon eki adı verilen bir teknik de kullanılmaktadır. İki fiber ucunun ısıtılarak uygun bir basınç uygulanmasıyla lehimlenmesine dayalı olan bu uygulamanın sonlandırma süreci dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. O halde fiber optik sonlandırma fiyatı bilgilerine ulaşmak için hemen firmamızla iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Fiber Optik Sonlandırma Fiyatları

Fiber sonlandırma sürecinde firmamız özel yöntemleri devreye almaktadır. Çeşitli konnektör uygulamaları kullanan firmamız uçtan uca en az kayıp yaşanacak şekilde yapılmaktadır. Ayrıca konnektörlerin işçiliği de profesyonel ekiplerimiz tarafından yönetilir. Günümüz şartlarında EPOXY konnektörlerin kullanıldığı da unutulmamalıdır.

Konnektörlerin takılması sürecinde de özel aletler kullanılmaktadır. Test cihazlarının yanı sıra mikroskop, terminasyonu yapılmış uçlar, ince zımpara ve kesme kalemleri de yine fiber sonlandırmada kullanılması gereken ekipmanlardır. 

Firmamız fiber optik sonlandırma hizmetini fiber adetine göre ücretlendirmektedir. İstanbul il sınırları içinde sahip olacağınız bu hizmetle ilgili farklı illerden de hizmet talebinde bulunabilirsiniz. İstanbul dışında yapılacak hizmet bedellerine yol ve konaklama masrafları eklenerek bir teklif sunulacaktır.

Fiber kabloların çekilmesinin ardından yapılan sonlandırma işlemleri her zaman teknik bilgi ve beceri gerektirir.Öte yandan sonlandırma işleminden önce bazı süreçlerin kontrol edilmesi gerekir. Kabloların incelenmesinin ardından kablo paylarının kontrol edilmesiyle başlayan bu süreç montaj kontrolüyle devam eder. Sonlandırmanın yapılacağı yerde tercih edilen kutunun montajının kontrolü ve işlem sırasında kullanılacak ekipmanların da yeterli olması şarttır.

Ayrıca kabloların boylarındaki sonlandırma işlemlerinin de eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir.

Firmamız gerek fiber optik sonlandırma fiyatları ve fiber optik sonlandırma konusunda gerekse bu alanda sunduğu çalışmalarla İstanbul’da her zaman tercih ve tavsiye edilen bilişim firmalarından biri olmayı sürdürmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top