fbpx

Sultanbeyli Bilgisayar Servisi: Firewall ve Network Altyapı Çözümlerinde Bir Numara

sultanbeyli bilgisayar servisi

Sultanbeyli bilgisayar servisi firmamızda güvenlik duvarı ve network altyapı çözümleri sunuyoruz.

sultanbeyli bilgisayar servisi

Bize göre ağ bağlantısı altyapısı ve güvenlik duvarı birbiriyle bağlantılıdır. Yani internetin ve bilgi paylaşımının olduğu her sistemde, güvenliğinde olması gerekir.

KRY Bilgi Teknolojileri firması olarak ağ sisteminizin güvenliğini nasıl sağlıyoruz? Hemen anlatmaya başlayalım.

Firewall Çözümlerimiz

Firewall çözümlerimiz, sizlere kurduğumuz tüm ağ sistemleri ve cihazları için geçerlidir. Çünkü ağ sistemini; cep telefonu, tablet, masa üstü bilgisayar ve laptop gibi cihazlarda kullanacaksınız.

Firewall: İnternet üzerinden gelebilecek zararlı yazılım ve diğer tehditleri engelleyen güvenlik duvarıdır.

İnternet üzerinden ağ sisteminize gelen bilgilerin güvenli olup olmadığını denetleyen etkili bir yazılımdır. Aslında en çok kullanılan işletim sistemlerinde güvenlik duvarı vardır.

Ancak işletim sisteminde bulunan güvenlik duvarlarının da açıkları vardır. Güvenlik duvarında açık olması demek, sisteminize sızmanın bir yolunun olduğu anlamına geliyor ki, işletmeler ve özellikle kurumsal firmalar için bu durum kesinlikle kabul edilmezdir.

Düşünün ki tüm ticari işlemleriniz ağ üzerinden yapılıyor. Ticari sır barındıran yazışmalar, bankacılık işlemleri v.s…

Bu bilgilerin yanış kişilerin eline geçmesi ve maddi olarak zarara uğramanız ne kadar kötü olur değil mi?

İşte biz bu durumun meydana gelmesini engelliyoruz. Nasıl mı?

Yalnızca size özel hazırladığımız ağ güvenlik duvarı yazılımını kullanarak tabi ki. Ayrıca Sultanbeyli bilgisayar servisi olarak, siber saldırıları önleme sistemi de kullanıyoruz. Durun daha bitmedi!

  • Web içeriklerini filtreleme,
  • Anti Spam yani e-posta koruması,
  • Ağ Geçidi Antivirüs yazılımları,
  • Veri sızıntısını önleme sistemleri,
  • Web uygulaması güvenlik duvarı yazılımları,
  • Wireless uygulama kontrolü sistemi,
  • Sandboxing loglama ve
  • Yönetimsel özellikler sistemi gibi

Etkili yazılımlar ve yöntemler kullanıyoruz. Yani bilgisayarlarınız ve ağ sisteminiz farklı yönlerden korunuyor. Ayrıca kullandığımız tüm yazılımlarda kırılması imkansız şifreleme protokollerini kullanıyoruz.

Yani günümüzde bilgisayarların ve ağ sistemlerinin tek bir yazılımla korunması imkansız. Daha gelişmiş sistemlerin ve yöntemlerin kullanılması gerekiyor. Bizim de sizler için yapmış olduğumu çalışmalar tam olarak bu şekilde.

En etkili firewall çözümleri için kesinlikle bizimle görüşmelisiniz.

Mutlaka Okumalısın !  Loglama: Teknoloji Dünyasında Bir Devrimin Anahtarı

Network Altyapı Çözümlerimiz

Network hizmeti verirken ince eleyip sık dokuyoruz. Sisteminize giren ve sisteminizden çıkan her bilginin denetlenmesini sağlıyoruz. Kişisel bilgisayarı olanlarda bilgi alışverişi rastgele olur.

Yani kişisel bilgisayarı olan bir kişi bilgisayarına indirdiği casus yazılımdan ya da virüsten haberdar değildir. Ta ki ciddi sorunlar yaşayana kadar.

Ancak bilgisayar korsanları tabi ki kişisel bilgisayarların peşinde değildir. Onların asıl hedefi kurumsal ve büyük firmalardır.

Kurumsal firmaların network altyapı sistemlerinin de en sağlamı olması gerekir. Biz de en sağlam sistemleri hayat geçiriyoruz. Ağ altyapı sistemlerinizde bilgilerinizi denetleyebilmeniz için log ve izleme yazılımları kullanıyoruz. Yani internet üzerinden ve ağ sistemi içerisinde kurallı bir şekilde bilgi paylaşımı yapabiliyorsunuz. Hatta dilerseniz yönetici onayına tabi olarak sistemi şekillendirebiliyoruz. Ayrıca gelen ve giden bilgilerin takibini ve gün sonunda raporunu alabiliyorsunuz.

Diğer sistemlerde olduğu gibi network altyapı çözümleri olarak da sisteme tam olarak hakim olmanızı sağlıyoruz. Yani tüm sistemin kontrolü sizde oluyor.  Network sistem kurulumu tamamlandıktan sonra yönetim ve izleme protokollerini tanımlıyoruz. Böylece yetki kimde olacaksa o kişi, şifre ve kullanıcı adı ile sistemi yönetebiliyor. Dilerseniz birden fazla kişiyi de bu iş için görevlendirebiliyorsunuz.

Çağrı karşılama ve işleme işlemleri için ses ve veri çözümlerini tanımlıyoruz. Böylece telefon ve veri trafiğini rahatlıkla yönetebiliyorsunuz. Herhangi bir karmaşa yaşanmıyor.

Ağ sisteminde kritik olarak tanımlanan donanımların anlık olarak kontrol edilmesi durumuna “Monitoring” adı verilir. Sultanbeyli bilgisayar servisi olarak bu sistemin kurulumunu da gerçekleştiriyoruz. Böylece kritik anlarda tek bir komutla tüm bilgisayarları kapatabiliyor ya da istediğiniz şekilde yönlendirebiliyorsunuz.

Her ağ sisteminin kendisine özel mimari tasarımı vardır. İşletmenizdeki yapıya göre ağ tasarımı gerçekleştiriyoruz. Tüm ağ tasarımını profesyonel uzmanlarımız gerçekleştiriyor. Olası karmaşaların önüne geçmiş oluyorsunuz.

Bilgisayar, notebook ve cep telefonu gibi cihazların ağa bağlanabilmeleri için kablosuz ağ sistemini tasarlıyoruz.

NAC ve 802.1X güvenlik protokolünü tanımlıyoruz. Böylece yetkisi olmayan hiçbir cihaz, ağ sistemine giriş yapamıyor.

Yukarıda sizlere anlattığımız tüm çözümleri bir arada sunuyoruz. Sultanbeyli bilgisayar servisi olarak kurulum işleminden sonra da sizlere destek olmaya devam ediyoruz.

Mutlaka Okumalısın !  Erişim Noktaları Hakkında Kapsamlı Rehber: Ev ve İş Yeriniz İçin En İyi Access Point’ler

Tüm ağa sisteminizin ve elektronik cihazlarınızın tamamen güvende olduklarından emin olmak istemez misiniz?

O zaman KRY Bilgi Teknolojileri uzmanlarıyla hemen iletişim kurun ve rahat edin.

Ayrıca Soğanlık bilgisayar servisi hizmetimiz içinde ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top