fbpx

En Hızlı ve Güvenilir Bilgisayar Tamircisi: Tuzla Bilgisayar Servisi

tuzla bilgisayar servisi

Tuzla bilgisayar servisi konu başlığı altında sizlere, bilgisayar kasa tamiri nasıl yapılır? Laptop kasa tamiri nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarını sunacağız.

tuzla bilgisayar servisi

Öncelikle bilgisayar kasa tamiri nasıl yapılır sorusunun cevabını vermekle başlayalım.

Bilgisayar Kasa Tamiri Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ile ilgili tüm donanım unsurları kasa içerisinde bulunur. Bilgisayar kasası, bilgisayarın çalışması için gereken tüm kartların ve kabloların güvende kalmasını sağlar.

Peki ama kasa neden arızalanır?

Bu sorunun aslında birçok cevabı var. Mesela kasa içerisinde bulunan kablo bağlantılarının kesilmesi ya da güç kaynağının bozulması gibi…

Bilgisayar kasa tamiri hizmetini vermeden önce, sorunun kaynağını tespit ederiz.

Sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir. Ya da güç kaynağı yanmış olabilir. Bağlantı kablolarından birisi zarar görmüş olabilir ya da çıkmış da olabilir. Ses kartında sorun olabilir.

Anakartta dahil olmak üzere genelde bilgisayar parçalarında yanma sorunu, aşırı kirlilikten kaynaklanır. Periyodik olarak yapılmayan bakım ve temizlik, daha sonra pahalıya mal olabilecek sorunlara neden olabilir.

Yukarıda saydığımız tüm sorunlarınız için bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak bakım işlemlerini de gerçekleştiriyoruz.

Laptop Kasa Tamiri Nasıl Yapılır?

Tuzla bilgisayar servisi olarak laptop kasalarında en çok karşılaştığımız sorun, menteşe yerlerinden kaynaklanan sorunlardır.

Bildiğiniz gibi laptop menteşe yerlerinde, ekranla kasa arasında bağlantıyı sağlayan kablolar bulunur. Menteşe yerleri kırıldığında ya da zarar gördüğünde adeta laptop kullanılamaz hale gelir.

Bir diğer laptop kasa tamiri gerektiren sorun da, laptopun plastik aksamlarının kırılması ya da zarar görmesidir. Genelde batarya yuvasının olduğu arka kapak kısmında sorun meydana gelebilmektedir. Bazı durumlarda tüm plastik kasanın değişmesi gerekebilir. Ancak bu işlem size pahalıya mal olabilir. Bunun yerine plastik kaynak yöntemiyle daha ekonomik bir şekilde tamir işlemi gerçekleştirilebilir.

Laptop kasası içerisinde bulunan tüm devreler tümleşiktir. Bunun anlamı laptop içerisinde bulunan tüm parçaların, masa üstü bilgisayar kasalarından farklı olarak sıkıştırılmış olarak yer almasıdır. Bu durum da beraberinde ısınma sorununu getirir. Yani birçok laptop modeli, masaüstü modellere göre daha çabuk ısınır.

Mutlaka Okumalısın !  Döküman Yönetim Sistemi

Bazı modellerde ise ısınma sorunu dahiyane yöntemlerle sorun olmaktan çıkarılmıştır. Ancak bu modeller oldukça pahalıdır ve herkeste de bu modellerden yoktur.

Dolayısıyla özellikle işlemci ve ekran kartı ısınma sorunundan en çok etkilenen parçalardır. Düzenli olarak temizlik yapıldığında ısınma sorununu çözmüş olacaksınız.

Bizlerden bu konuda da yardım alabilirsiniz.

Güç Kaynağınız Yandı Ne Yapacaksınız?

Her ne kadar masaüstü ve laptop bilgisayarların güç kaynaklarında sigorta bulunsa da, ani elektrik kesilmelerinde bazı durumlarda güç kaynaklarında yanma meydana gelebilir.

Eğer tamir edilebilecek düzeydeyse güç kaynakları tamiri gerçekleştirilir. Bazı durumlarda ise güç kaynaklarının değişmesi gerekebilir.

Güç kaynağınız yandığında yapmanız gereken şey, hemen bizlere ulaşmak ve sorununuzu kısa sürede çözmektir.

Ekran Kartı Tamiri ve Sorunları

Bilgisayar üzerinde yaptığınız tüm eylemleri görebilmeniz için ekran kartına ihtiyacınız vardır. İşte ekran kartı bu denli önemlidir. Bu denli önemli ekran kartı tamiri işleminin de zaman kaybetmeden halledilmesi gerekir.

En çok karşılaşılan ekran kartı sorunu yanmadır. Bir diğer sorun da ekran kartının ana karttaki yuvasından çıkmasıdır.

Bazı durumlarda yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilir. Ekran kartının yazılımının güncellenmesi ya da yeniden yüklenmesi sonucunda sorun giderilebilir.

Yazıcı Sorunları ve Tamiri

Yazıcı tamiri işlemi de firmamız tarafından sıklıkla gerçekleştirilen hizmetlerden bir tanesidir. Aynı zamanda yazıcı bakımı işlemlerini de gerçekleştiriyoruz.

Tuzla bilgisayar servisi KRY Bilişim, öncelikle yazıcınızdaki sorunları tespit ediyor. Sorun yazılımsal ya da donanımsal olabilir. Bu yüzden arızanın tespit edilmesi son derece önemli. Daha sonra tamir için izlenecek yol belirleniyor ve tamir işlemi başarıyla gerçekleştiriliyor.

Yazıcı içerisinde bulunan kartuş yuvalarının devrelerinde arızalar meydana gelebilir. Bu durumda yazıcıyı kullanamazsınız. Bir diğer yazıcı sorunu da, güç kaynağının yanmasıdır. Yazıcı kablosunda sorun da olabilir. Genelde bu tip sorunlar, yazıcı ekranında ifade edilebilir. Ancak birçok kişi sorunun ne anlama geldiğini anlamayabilir.

Yazıcılar genelde kablolu ve kablosuz olarak bilgisayarlara bağlanırlar. USB kablosuyla yapılan bağlantıların biraz daha hızlı olduğunu belirtelim. Çünkü kablosuz bağlantılarda küçük kesilmeler sonucunda yazıcı ile bilgisayarın bağlantısı kopabilir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda, lazer olanlardan daha fazla sorun olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu kanıya, yıllar boyunca yaptığımız tamir işlemleri sonucunda vardık.

Mutlaka Okumalısın !  Update Ne Demek? Cihazlarınızı Zirvede Tutmanın Yolu

Düzenli Bakım İşlemleri

Tamir işlemleri kadar bakım işlemleri de oldukça önemlidir. Elektronik cihazların en büyük düşmanı tozdur. Özellikle masaüstü bilgisayarların fanları çok fazla miktarda tozu kendisine çeker. Zaten ısınma sorununun en büyük nedeni de budur.

Laptop cihazlarında durum biraz daha çetrefillidir. Sıkışık devrelere sahip olduğu için toz birikmesinde ısınma sorunu, masaüstü bilgisayarlara göre daha çabuk bir şekilde gerçekleşir.

Bilgisayar bakımı işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Düzenli olarak bakım yaptırdığınızda, bilgisayarınızdan beklediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

Laptop bakımı işlemlerini de yapıyoruz. Laptop kasasına ve içerisindeki devrelere zarar vermeden temizlik işlemlerini kısa sürede yerine getiriyoruz.

Laptop ve bilgisayar bakımı dışında, Tuzla bilgisayar servisi olarak aşağıdaki işlemleri de gerçekleştiriyoruz:

 • Bilgisayarın açılmaması,
 • Bilgisayarın resetlenmesi,
 • İşletim sisteminin çalışmaması,
 • İnternet sayfalarının açılmaması,
 • Bilgisayarın kendiliğinden kapanması,
 • DVD ya da CD-ROM arızaları,
 • Bilgisayarlara virüs bulaşması,
 • LCD monitör arızaları,
 • Laptop sıvı kaçması,
 • İnternete bağlanamama,
 • Sürücü yükleyememe,
 • İşletim sistemlerinde Driver sorunları,
 • Bilgisayarın yavaş çalışması,
 • USB port arızaları ve
 • Laptop ekran kırılmaları.

Bilgisayar ve laptoplarınızda meydana gelen tüm sorunlarınız için bizlere, iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Pendik bilgisayar servisi hizmetimiz içinde ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top