fbpx

Soğanlık Bilgisayar Servisi: Virüslere Kesin Çözüm

soğanlık bilgisayar servisi

Soğanlık bilgisayar servisi olarak kaleme aldığımız bu yazıda, en çok karşılaştığınız sorunlara değineceğiz. Ayrıca karşılaştığınız sorunların çözüm yollarını da anlatacağız.

soğanlık bilgisayar servisi

O zaman başlayalım!

İnternete Erişim Probleminiz mi Var?

İnternet erişim problemi aynı zamanda, internete ne kadar bağımlı olduğumuzun ortaya çıkmasına neden olur.

Nasıl mı?

Varken yokluğunu hissetmediğiniz bir teknoloji internet. Yokluğunda ise sinir oluyorsunuz. Çünkü tüm işlerinizi neredeyse internet üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Zaten gerçekleştirmek zorundasınız. Çünkü sistem bu şekilde kurulmuş ve geriye dönüş yok.

İnternet olmadığı zaman gerilmenizin ve sıkılmanızın nedeni de tam olarak bu. peki ama internet neden kesilir?

Bu durumun olası bazı nedenleri var. Bu nedenleri:

  • Switch ya da hub gibi bağlantı sağlayan cihazlar bozulmuş olabilir.
  • Kablolarda sorun ortaya çıkmış olabilir.
  • İnternet servis sağlayıcı kaynaklı problem olabilir.
  • Ya da ağ sunucunuzda sorun meydana gelmiş olabilir.

Nedeni ne olursa olsun, tüm sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz. İnternet sizler için de bizler için de önemli.

Sürücü Kaynaklı Sorunlar Artık Tarih Oluyor

Bilgisayarlarda en sık karşılaştığımız sorunlar, sürücü ile ilgili oluyor. Driver problemleri kolay çözülebilen ancak nedeni zor bulunan bir yapıdadır.

Bilgisayar sürücüsünden kaynaklı sorunlar yüzünden bilgisayarınız durduk yerde kendisini yeniden başlatabilir. Ya da çalışmanızın en önemli yerinde donup kalabilir.

Sorunun kaynağı sürücünün yalnızca küçük bir parçasında olabilir. Ya da tamamında sorun vardır.

Soğanlık bilgisayar servisi KRY Bilgi Teknolojileri, sürücü kaynaklı sorunları sorun olmaktan çıkarıyor. Artık içiniz rahat olsun!

USB Portu Tamiri Gerçekleştiriyoruz

Biliyorsunuz artık veriler, taşınabilir bellek aygıtları ile bir bilgisayardan, diğer bilgisayara aktarılıyor. CD ya da DVD gibi teknolojilerin yerini artık USB cihazları aldı. Yani bu cihazlarda, diğer teknolojik aygıtlar gibi hayatımızda önemli bir yere sahipler.

Peki ya bu cihazlar bozulursa?

Şunu söyleyebilirsiniz: “Yenisini alırız ne olacak ki?”

İyi de içindeki bilgiler ne olacak? Önemli olan birçok bilgi kaybolmuş olacak. Peki ya yenisini almanıza gerek yoksa ve tamir edilebiliyorsa? Bunu bir düşünün!

Mutlaka Okumalısın !  Voip Numara Ve Analog Numara Arasındaki 5 Önemli Fark?

Ya da daha ciddi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Mesela, USB belleklerin takıldığı yuvalarda sorun meydana gelebilir ki, çoğu zaman sorunun kaynağı bu olabiliyor. Bu durumda USB bellek hiçbir işe yaramayacaktır, çünkü onu okuyacak sürücü arızalıdır.

USB portu tamiri işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu gibi sorunlarda zaman kaybetmeyin. Sorununuzu hızlı bir biçimde çözüyoruz.

Eyvah Laptop Klavyesine Su Kaçtı!

Birçok kişi hem iş yapıp, hem de yemek yiyor. Yani laptop cihazını yemek masası ile karıştıranlar çok. İş yaparken bir şeyler yiyip içmenin tehlikelerinden birisi de, klavyeye su ya da sıvı dökülmesidir.

Eyvah laptop klavyesine su döküldü diye endişelenmekte haklısınız. Çünkü bu klavyelerin altında, laptopun çalışmasını sağlayan devreler var. Bu devrelere su ulaştığı zaman oksitlenmeye ve cihazınızın çalışmamasına neden olabilir.

Ne oldu peki? İşiniz yarım kaldı. Hem de acil olarak yetiştirmeniz gereken bir zamanda.

Ama üzülmeyin!

Soğanlık bilgisayar servisi KRY Bilgi Teknolojilerine hemen laptoplarınızı getirin. Kısa sürede klavyeye su döküldü probleminizi çözelim.

Corona Gibi Bilgisayar Virüsleri

Günümüzde bilgisayar korsanları kendilerini aştı. Bilgisayar ve ağ sistemlerine zarar vermek ve para çalmak adına her şeyi yapıyorlar. Hepimiz haberlerde zaman zaman duyuyoruz. Şu bilgisayar korsanı, şu sisteme sızdı. Kurumun milyarlarca dolar zarar etmesine neden oldu diye.

Peki ama bilgisayar korsanları bu işe nasıl yapıyor? Tabi ki zararlı yazılım ve bilgisayar virüsü üreterek.

Bazı virüsler var ki, günümüzde elimizin kolumuzun bağlanmasına neden olan Corona virüsü gibi. Yani neredeyse çaresi yok.

Sağlıkla ilgili çok önemli bir kural vardır. Evet bazı hastalıkların çaresi henüz bulunmuş değildir. O zaman o hastalıklara yakalanmamak gerekir.

İşte biz de bazı virüslerin bilgisayarlarınıza ya da ağ sistemlerinize zarar vermesini engelliyoruz. Bir tür koruyucu hekimlik uygulaması gibi bir şey.

Bulaşmazsa zarar da veremez ilkesinden hareketle, ağ sistemlerinizi koruma altına alıyoruz.

Özellikle ticari sırları olan ve zamanın kendileri için değerli olduğu işletmeler için koruma son derece önemli. Bilgilerinizi ya da paranızın başkalarının eline geçmesini önleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Soğanlık bilgisayar servisi KRY Bilgi Teknolojilerinin üstün korunma sisteminden yararlanmak.

Mutlaka Okumalısın !  Loglama: Teknoloji Dünyasında Bir Devrimin Anahtarı

Bizlerle iletişime geçtiğinizde öncelikle keşif yapıyoruz. Yani ne yapabileceğimizi anlıyoruz. Daha sonra sisteminiz için en uygun olan koruma sistemini kuruyoruz. Böylece en tehlikeli bilgisayar virüsleri ya da zararlı yazılım, bilgisayarlarınıza ya da ağ sisteminize zarar veremiyor.

Sultanbeyli bilgisayar servisi hizmeti içinde ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Scroll to Top