fbpx

Tüm Teknik Sorunların Çözümünde Ümraniye Bilgisayar Servisi

ümraniye bilgisayar servisi

Ümraniye bilgisayar servisi konulu makalemizde sizlere, ne tür hizmetler verdiğimizi anlatacağız. Böylece hizmet alırken nelere dikkat edeceğinizi detaylı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

ümraniye bilgisayar servisi

İyi bir bilgisayar servisi, bilgisayarınızın markası ne olursa olsun, sizlere hızlı ve güvenli çözümler sunar.

Donanım Kaynaklı Teknik Sorunlar

Bilgisayarınızda önemli bir iş yapıyorsunuz. Çalışmaya kendinizi o kadar çok kaptırmışsınız ki, bir anda bilgisayar kapanıyor! Ortada hiçbir neden yok! Çıldırmak üzeresiniz ve nereye saldıracağınızı şaşırıyorsunuz!

Durun hemen panik yapmayın! Tamam yaptığınız o kadar çalışma boşa gitti! Eğer kısa aralıklarla çalışmanızı kaydetseydiniz iyi olurdu. Ancak iş işten geçti. Şimdi sakince elinizdeki klavyeyi masanın üzerine bırakın ve bize kulak verin.

Derin bir nefes alın! Çünkü size anlatacaklarımız, bundan sonra sorun yaşamamanız ve zamanınızı boşa harcamamanız içindir.

Tıpkı yazılım sorunlarında olduğu gibi, bilgisayarın fiziksel parçalarında meydana gelen sorunların da birçok nedeni var. Bu nedeni normal bir bilgisayar kullanıcısının algılaması ya da bilmesi gerçekten de imkansız. Yani sağlam bir deneyim gerekiyor. Bu deneyim de bilgisayar servisi ya da tamircilerinde var.

Peki ama bu bilgisayar neden durup dururken kapandı? Derdi ne bu aletin?

Sorunun kaynağı, aşağıda sıraladıklarımızdan bir tanesi olabilir:

 • Ekran kartınız yanmış olabilir.
 • İşlemciniz yanmış olabilir.
 • Bilgisayarın güç kaynağı yanmış olabilir.
 • İşletim sistemi çökmüş olabilir.
 • Ram donanımı bozulmuş olabilir.
 • Harddisk sorunları neden olarak söylenebilir.
 • En kötüsü de anakart yanmış olabilir ki, eğer durum böyleyse, ya anakart tamirinin yapılması gerekir. Ya da yeni bir bilgisayar almanız gerekir.

Gördüğünüz gibi yukarıda bir dünya neden sıraladık. Aslında daha çok donanımsal neden sorunun kaynağı olabilir. Ancak biz burada en çok karşılaşılan sorunları sıraladık.

Yazılım Kaynaklı Teknik Sorunlar

İşletim sistemi Kurulum işlemleri sırasında yapılan hatalar, sonradan bilgisayarın çalışmamasına neden olabilir. işletmelerde ise işletim sisteminin kurulum hatasının yanı sıra, ağ kurulum ya da server kurulum işlemlerinde hata yapılmış olabilir.

İnternet üzerinden sonradan yüklenen bazı yazılımlar, işletim sistemi ile çakışabilir. Bildiğiniz gibi işletim sistemi bu gibi durumlarda sizlerden onay ister. Israrla programı yüklerseniz, uyumsuzluktan dolayı, işletim sistemine zarar verebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın !  DDoS Nedir? Dağıtılmış Hizmet Reddine Karşı Korunma Rehberi

IP çakışması sonucunda da bu gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Mesela aynı ağda bulunan iki bilgisayara aynı IP numarası verildiğinde yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilir.

Silmemeniz gereken sistem dosyalarını silmiş olabilirsiniz ki, atalarımızın da dediği gibi “fazla merak iyi değildir” sözünü sizlere tekrar hatırlatmak isteriz. genelde Windows ya da MAC OS işletim sistemlerinde sistem dosyaları koruma altındadır. Ancak dışarıdan yetkisiz erişime karşı koruma altındadır. Yani siz yetkilendirilmiş olduğunuza göre bu dosyalara erişebilirsiniz. Ancak yine de bu dosyalara erişmeyin ve kesinlikle oynamayın.

KRY bilgisayar servisi olarak bu gibi hataları gideriyoruz. Zaten önemli olan yazılımsal sorunlardan kaynaklı veri kaybının yaşanmamasıdır. Öncelikle kurtarılması gereken verileri kurtarıyoruz. Hadi yine iyisiniz 🙂

Firewall Çalışmaları

Bilgisayar ve ağ sistemlerinde performans kadar güvenlik de önemlidir. Günümüzde siber saldırıların artması güvenliğinde aslında ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Dolandırıcıların sürekli olarak internet üzerinden bilgisayar sistemlerine sızması gerçekten de can sıkıcı bir durum.

Özellikle kurumsal şirketlerin ticari sırlarının çalınması tehlikesi, güvenliğin ne kadar önemli olduğunun en büyük kanıtlarından birisi.

Firewall ateş duvarı anlamına geliyor. İngilizceden alınan bu kelime, dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korumayı ifade ediyor.

Ağ sistemlerinizin ve bilgisayarlarınızın güvenliğini sağlamak adına teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyoruz.

İşletmelerin siber saldırılara karşı genelde savunmasız olduğu biliniyor. Kötü yazılımları ortadan kaldırarak ve ağ sistemlerinizi güçlü bir şekilde sağlamlaştırarak sizlere yardımcı oluyoruz. Web sitemizin iletişim bölümünden bizlere her zaman ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz.

Server Satışı

Her türlü hizmet terminali satışını ve kurulumun gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bu terminallerin güvenliğini de sağlıyoruz. Güvenlik açığı olmadan Serverlarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Network Çalışmaları

Ümraniye bilgisayar servisi olarak, ağ sistemlerinizde meydana gelebilecek tüm sorunları çözüyoruz. Aynı zamanda tüm ağ sistemlerinizi en son güvenlik teknolojileriyle donatıyoruz. Dilerseniz anahtar teslim kurulum da gerçekleştiriyoruz. Daha ne duruyorsunuz?

Arşivleme

Son hızla çalışmaya devam ediyorsunuz. Müthiş bir birikiminiz oldu veri bakımından. Peki ya verileriniz ne olacak? Ya bir aksilik sonucunda hepsini bir anda kaybederseniz?

Ne kadar korkutucu değil mi?

Mutlaka Okumalısın !  Laptop Tamiri Konusunda Merak Edilenler A’dan Z’ye Laptop Tamiri

Burada önemli olan şu noktayı vurguluyoruz. Verilerinizi düzenli olarak yedeklemelisiniz. Tabi ki kişisel bilgisayarlardaki verileri yedeklemek kolaydır. Ancak veri miktarı arttıkça yedekleme sisteminde de tabi ki farklılıkların olması gerekiyor. Daha profesyonel bir çözüme ihtiyacınız var.

O çözüm ne mi?

Gelin birlikte arşivleme çözümlerimizi size anlatım. Eminiz ki arşivleme hizmetini bizlerden almak isteyeceksiniz.

Diyoruz ve aşağıdaki hizmetleri de bizlerden alabileceğiniz belirtiyoruz:

Ümraniye Bilgisayar Tamiri

Bilgisayar, notebook gibi cihazlarınızın markası ne olursa olsun, tamirini ve bakımını gerçekleştiriyoruz. Bilgisayarınızda yaşadığınız sorunların kalıcı olarak çözüme kavuşturulmasını istemez misiniz?

Neler mi yapıyoruz?

 • Harddisk problemlerinin giderilmesi,
 • Bilgisayar kasa tamiri,
 • Formatlama işlemleri,
 • Her türlü arıza giderme işlemleri,
 • Yazıcı tamir ve bakımı,
 • Ağ sistemlerinin tamiri ve bakımı.

Ümraniye bilgisayar servisi olarak, İstanbul ilinde hizmet veriyoruz. Trafik yoğunluğuna göre en kısa sürede adresinize gelerek detaylı bir inceleme yapıyoruz ve fiyat bilgisini sizlere verdikten sonra çalışmaya başlıyoruz.

Her biri alanında uzman profesyonel personelimizle hizmet veriyoruz.

Ataşehir bilgisayar servisi hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top